Boží doteky

Začala postní doba.

KV 2010 Čas naplněný putováním, ve kterém jsme zváni rozjímat tajemství kříže a skrze osobní setkání s Ježíšem a prostřednictvím postu, almužny a modlitby znovu prožít obrácení.

Zamyšlení na nedělní text Mk 9,2-10


Pieta - sv. Petr

....Jeden nevěřící člověk pozoroval návštěvníky Svatopetrské baziliky.
Většina se jich, poté co vstoupili do chrámu, začala užasle rozhlížet po krásných obrazech, malbách a sochách, které je obklopovaly.

Ale našli se i tací, kteří kolem uměleckých děl prošli více méně bez povšimnutí azamířili ke svatostánku, před kterým poklekli, zavřeli oči a pohroužili se do tiché modlitby.

Člověk, který je pozoroval, se zeptal: „Proč sem chodí, když nevnímají to, co je tu krásné a cenné?“ A jeden strážný mu odpověděl: „Protože se naučili vnímat to, co je tu nejkrásnější a nejcennější.“

I hora Proměnění je krásné místo. Je odtud vidět velká část Svaté země. Ale učedníci jsou uchváceni něčím mnohem vzácnějším, než je velkolepý rozhled.
Vidí Ježíše v zářivě bělostném oděvu, jak rozmlouvá s Eliášem a Mojžíšem. Slyší hlas, který o něm říká: „To je můj milovaný Syn, toho poslouchejte!“ A je to zážitek, který převyšuje všechno ostatní.

A my můžeme dnešní neděli vnímat jako veliké Boží pozvání. Hledejte to, co přesahuje vaše pozemské obzory. Neváhejte vystoupat vysoko nad všednost a každodenní radosti a starosti. Povzneste se nad shon, který vás zaměstnává a vyčerpává a vydejte se do ticha, kde budete moci slyšet Boží hlas, vnímat Ježíšovu moc a krásu.

Od chvíle křtu patříme mezi Pánovy vyvolené. Chce nám odhalovat a sdílet s námi veliká tajemství svého bytí. Čeká jen na nás. Uděláme si čas na tichou osobní modlitbu? Na rozjímání Písma svatého? Na křížovou cestu? Už se nám v letošní postní době podařilo opustit svět a vydat se na setkání s Ježíšem?

Pokud ano, je to dobře. Pokud ne, je pořád ještě čas to napravit.

Začít můžeme hned teď. Tím, že se budeme soustředit na slavení mše svaté. Že ve chvíli svatého přijímání opustíme všechno, co nás rozptyluje a soustředíme se na Ježíše, který je mezi námi.

Mimořádné události, které prožívali učedníci, se svým způsobem opakují i dnes. Záleží jen na nás, jestli přijmeme pozvání a budeme se jich účastnit....Tajemství víry


( P.Jan Richter )Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 07. 03. 2018 | 1857 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.