Liturgický rok

Promluva

Hle, Beránek Boží.. Tento čas je zde vymezený pro Pána. Jsme zváni. Tím, že přicházíme, dáváme najevo, na čem nám záleží. Přinášíme sebou své blízké, nemocné a jdeme prosit o Boží požehnání i pro ně.Promluva na lit.text Lk 6,12-19


Les v Lísku

Co člověka napadne, když uvidí veliký strom? Podnikatel tvrdí, že to by bylo fošen na nábytek. Druhý by měl topení na celý rok. Jiný se dívá na strom jako na nádherné Boží dílo, který svou velikostí ukazuje na Boží majestátnost, velikost a Boží krásu.
To záleží na tom, jak se díváme na věci kolem sebe. Můžeme je zpracovat, protopit nebo děkujeme a jsme vděčni Pánu Bohu. Vnímáme jeho velikost nebo nevidíme žádnou!

Tak je to i našem životě. Jak ten život prožíváme, takovou mu dáváme hodnotu. Když si představíme, že někdo ho prožije posedáváním v hospodě, tak ten velkou hodnotu tomu životu nedává. Jestli ten život vnímá jako dar, jako možnost, tak pak podle něj má velkou hodnotu.

V knize Pokračuj, pokračuj je popisována žena, která měla nemocné srdce a proto nemohla pracovat pro ostatní. Kněz ji povzbudil:
„Víte, dneska je ve světě a mezi lidmi MODLITBA ZANEDBÁVÁNA. Jakoby neměla žádnou hodnotu. Přitom modlitba vytváří obrovské dílo. Když se člověk modlí, vytváří hodnotu- zpřítomňuje Boží moc, která potom působí. Zlo se umenšuje a ztrácí svou sílu. Modlitba má obrovskou sílu, ale pro ten dnešní svět se stala nepotřebnou a jak říkají lidé…my nemáme čas se modlit!
Tak tu ženu povzbudil k modlitbě, protože to je důležité, aby v ní potom našla velkou potenci možností – skrze modlitbu působit a sloužit lidem. Pak se modlila a okolí ji vnímalo jako ženu modlitby, která pro ně získala mnoho."

Pán Ježíš byl v modlitbě na hoře. Představme si ty lidi dole. Co ten člověk asi dělal? Když přišlo ráno, kolik těch lidí tam zůstalo?
Co kdybychom tam byli my?
Někdo nám hezky povídá a večer odchází mimo nás – počkejte tady. Já přijdu. Je ráno- dlouhá noc, člověk je hladový, zmrzlý…kolik lidí asi odešlo pryč?

Když ráno po modlitbě Ježíš přichází, vybírá si apoštoly. Vybírá si muže, všichni jsou označeni jménem….ti, kteří tam zůstali.
Tuto situaci si dovedeme představit – vydržel bych celou noc?
Tak to je síla modlitby. To je dar modlitby. A tak jestliže říkáme, že nemáme čas, sami jsme se okradli.
Jsme sami pro sebe zloději, protože jsme si vzali to, co bylo důležité pro nás i pro to okolí.

Amen.
Ruce

( PMP )


Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 12. 09. 2017 | 2146 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.