Zajímavé

Poutníkem naděje: Zasvěcený život a naděje (9. kapitola)

zdroj: www.pixabay.com, CCO Nabízíme k přečtení kapitolu z brožurky Poutníkem naděje, kterou napsal P. Martin Sedloň, OMI, kterou před lety vydal tiskový apoštolát A.M.I.M.S....

Ze všeho nejdůležitější je chtít. Opravdu chtít. Hluboce chtít. Pevně chtít. Z hloubi duše chtít. Ne, že jeden den chceš to a druhý zas ono a třetí den zase úplně něco jiného. Bůh potřebuje naši pevnou touhu, aby nás mohl obdarovat, potřebuje naši pevnou naději, aby nám mohl pomáhat růst. To je hlavní smysl zasvěcení, smysl řeholních slibů. Nefandím příliš té teorii o dvojité zásluze a dvojitém hříchu.

Ptáš se mě, jak poznáš, že máš povolání k zasvěcenému životu? Zkus si představit jeden z večerů své budoucnosti. Sedíš a piješ čaj. Je tvé srdce naplněno nadějí, i když se na tebe všichni vykašlali, všichni tě opustili, nikdo tě nechápe? Když jediné, co tento večer máš, je Boží, je Ježíšova přítomnost?

Vím, že někdy toužíš po objetí něhy a lásky. Po objetí pevných rukou, které tě ujistí, že nejsi sama. Nech to jiným. Těm, kteří nevědí nic o Božím objetí. Obrať tuto touhu směrem ke hvězdám a slibuji ti nezapomenutelný dotek nekonečné naděje, skrze hvězdy, které objevíš ve svém srdci, skrze pohled víry na oblohu.

Nemohu zapomenout na památník dětským obětem holocaustu v Jeruzalémě. Jeden plamen svíčky v pár desítkách zrcadel. Prý tam můžeš díky odrazovému efektu uvidět milion a půl plaménků - tolik bylo obětí - které jsou odrazem vlastně jediného. Možná, právě tak to může a má fungovat při šíření naděje v dnešním světě. Staň se také zrcadlem živé naděje.

Říká se: Naděje umírá poslední. Kéž to platí i v tvém životě.

Vidím tvou trýznivou obavu, že někdy neovladatelně vzplaneš láskou k nějakému muži, i když své srdce toužíš zasvětit Ježíši v jeho Církvi. Co když zapřeš, co když zradíš své úplné zasvěcení se Bohu? Co když nevytrváš až do konce? Poradím ti, jak nabrat naději, která je nutná pro takové životní rozhodnutí. Uč se už teď nahmatávat vznešenost, krásu a hloubku tohoto povolání. Nestačí o nich jenom vědět. Jen vzpomínka na tuto nezaměnitelnou radost ti pomůže v době zkoušky neselhat anebo tě aspoň přivede rychle zpátky na tvou cestu.

Pořád si ještě myslíš, že Bůh od tebe očekává výkony? Ne. Chce tvou důvěru, naději, lásku... Chce tvé srdce plné těchto pokladů. Toužíš udělat něco velkého. Toužíš udělat něco pro člověka, pro lidstvo, pro svět dnešní doby? Staň se nádobou, poslem a hlasatelem naděje. Staň se živým občanem Božího království, které je mezi námi navzdory vzteklé moci zla, která je proto vzteklá, protože je na přemožení Božího království krátká.

Zamiluj se do naděje. Zamiluj se naplno do naděje. Jako kdyby to byla tvoje sestra, tvoje nevěsta, tvůj nejmilejší princ, tvůj snoubenec a ženich. Tvůj život. Tvoje všechno.

Brožurku je možno si objednat za doporučený příspěvek na tisk 10 Kč + poštovné na adrese:
A.M.I.M.S. Náměstí 20, Vranov nad Dyjí 671 03, tel. 515 296 384, email: apostolat@fatym.com

Poutník nadějeSdílet

| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 24. 07. 2022 | 305 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.