Foto

Pouť po stopách svatého Františka z Assisi - Assisi 1.část

AssisiJe druhý den naší pouti. Nad Assisi, se honí mraky. Rychle přidávám do batůžku deštníky a už hurá na cestu za svatým Františkem.


Putování začínáme projitím brány - Porta Cappuccini. Brána spolu s opevněním jakoby oddělovala dnešní svět s tím středověkým, ve kterém žil svatý František.


Assisi


Porta Cappuccini:Assisi - porta CappuciniAssisi - porta CappuciniAssisi - porta CappuciniNad městem se tyčí pevnost Rocca Maggiore ze 12. století, která spolu s pevností Rocca Minore a s městskými hradbami tvořila opevnění.

Pohled na pevnost:AssisiAssisiAssisiUličkami města sestupujeme ke katedrále sv.Rufína:Assisi - městoAssisiAssisi - městoAssisi - městoAssisi - katedrála svatého Rufina

Katedrála sv.RufínaJeště než vstupujeme do baziliky, tak nás průvodkyně upozorní na dům, ve kterém žila svatá Klára. Nachází se v naprosté blízkosti katedrály.
Při čtení jejího životopisu mě velice oslovila její radikálnost, to jak navzdory její rodině, jejímu okolí se rozhodla pro zasvěcený život. Potají odchází z rodného domu a daruje se Bohu.Takto popisuje její odchod Chiara Augusta Lainati v knize Svatá Klára z Assisi:

Dívka se vydala k vedlejším domovním dveřím, bylo by příliš nebezpečné vyjít hlavním vchodem, který vedl na náměstí. Naráží však na první obtížnou překážku, dveře jsou zarovnány těžkými trámy a kameny, což by samo o sobě zbavilo odvahy i toho nejsmělejšího. Ale Klára musí jít. Pomáhá jí myšlenka, že se jí tyto dveře buď nyní otevřou, nebo již zůstanou navždy zavřeny vyšší svobodě, ke které v ní František vzbudil lásku, svobodě sloužit Bohu v každém okamžiku v dokonalé věrnosti jeho slovu. A dveře se otvírají. Před ní se otevřela temnota hluboké noci. Kupředu tedy!


Rodný dům svaté Kláry:Assisi - svatá Klára - rodný důmAssisi - svatá Klára - rodný důmAssisi - svatá Klára - rodný důmAssisi - svatá Klára - rodný dům>


Assisi - svatá Klára - rodný důmRománská katedrála sv.Rufína byla postavena v letech 1140-1253. Byla svědkem Františkova prvního kázání. Je zde také křtitelnice, v níž byl pokřtěn jak svatý František, tak i svatá Klára. Interiér katedrály byl přestavěn v roce 1517.

Katedrála sv.Rufína - venkovní pohled:Assisi - katedrála svatého RufinaAssisi - katedrála svatého RufinaAssisi - katedrála svatého RufinaAssisi - katedrála svatého RufinaAssisi - katedrála svatého RufinaAssisi - katedrála svatého RufinaKatedrála sv.Rufína - pozůstatky původního interiéru:Assisi - katedrála svatého Rufina - interiérAssisi - katedrála svatého Rufina - interiérAssisi - katedrála svatého Rufina - interiérAssisi - katedrála svatého Rufina - interiérAssisi - katedrála svatého Rufina - interiérKatedrála sv.Rufína - interiér:Assisi - katedrála svatého Rufina - interiérAssisi - katedrála svatého Rufina - interiérAssisi - katedrála svatého Rufina - interiérAssisi - katedrála svatého Rufina - interiérAssisi - katedrála svatého Rufina - interiérAssisi - katedrála svatého Rufina - interiérAssisi - katedrála svatého Rufina - interiérKřtitelnice v níž byli pokřtěni svatý František a svatá Klára:Assisi - katedrála svatého Rufina - interiérAssisi - katedrála svatého Rufina - interiérAssisi - katedrála svatého Rufina - interiérPo prohlídce katedrály procházíme uličkami Assisi k fontáně na náměstí Comune a odtud ke kostelíku - Chiese Nuova, který stojí nad rodným domem sv.Františka.


Assisi - městoAssisi - městoAssisi - městoAssisi - Chiesa Nuova

Chiesa Nuova.Assisi - Chiesa Nuova

Socha rodičů svatého Františka na náměstí před kostelíkem.Interiér kostelíku:Assisi - Chiesa NuovaAssisi - Chiesa NuovaAssisi - Chiesa NuovaAssisi - Chiesa NuovaAssisi - Chiesa NuovaAssisi - Chiesa Nuova

Místo, kde byl svatý František vězněn svým otcem.Rodný dům svatého Františka:Assisi - Chiesa Nuova - rodný důmAssisi - Chiesa Nuova - rodný důmAssisi - Chiesa Nuova - rodný důmAssisi - Chiesa Nuova - rodný důmAssisi - Chiesa Nuova - rodný důmA jak to bylo podle legendy s Františkovým narozením? Tak to si budete moci přečíst příště.

Sdílet

| Autor: Marie Kopřivová | Vydáno dne 29. 10. 2019 | 1949 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.