Zajímavé

Mýdlo, které nedokáže umýt

květina, zdroj: www.pixabay.com, CCO Nabízím zajímavý příběh k zamyšlení...Jistý kazatel se na ulici setkal s majitelem velké firmy na výrobu mýdla. S úšklebkem ve tváři a s posměšným tónem v hlase nevěřící majitel firmy prohlásil: "Evangelium, které zvěstuješ ostatním, asi velmi nefunguje a nepomáhá. Vždyť se podívej, kolik pohanů a zlých lidí ještě stále chodí po tomto světě."

Kazatel mlčel. Nevěděl, co má říct, až do okamžiku, než okolo procházel chlapec, který si dělal kuličky z bláta. Samozřejmě, špinavý od hlavy až k patě. Kazatel řekl majitelovi firmy: "Podívej se, to, co vyrábíš ty, asi taky není zrovna moc účinné, protože na světě je ještě tolik špíny. Jen se podívej na toho chlapce."

"Ale moje mýdlo dokáže umýt jen ty, kteří ho používají," bránil se podnikatel.

"Přesně tak to funguje i s evangeliem, které předávám ostatním! Evangelium opravdu funguje, jen u těch, kteří se ho snaží používat ve svém životě. Možná právě proto je na světě ještě tolik zla a nenávisti." řekl kazatel

mýdlo, Zdroj: www.pixabay.com, CCO

Zdroj: Nikdy sa nevzdávaj, Viera, Láska, Nádej, Priateľstvo- str. 228

Sdílet

| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 18. 03. 2019 | 703 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.