Zajímavé

Modlitba svaté Gertrudy za duše v očistci

svíčka, zdroj: www.pixabay.com, CCO Nabízíme k rozjímání další krásnou modlitbu...

Modlitba svaté Gertrudy za duše v očistci


Milosrdný Bože, pohleď z trůnu tvé slávy na ubohé duše trpící v očistci. Pohlédni na jejich tresty a muka, které snášejí, a na slzy, které před tebou vylévají. Vyslyš jejich prosby a sténání, kterými k tobě volají o milosrdenství. Smiluj se nad nimi a odpusť jim hříchy. Vzpomeň si, nejlaskavější Otče, na muka, která tvůj Syn za ně podstoupil. Vzpomeň si na přesvatou krev, kterou za ně prolil. Vzpomeň si na jeho hořkou smrt, kterou pro ně podstoupil, a smiluj se nad nimi. Za všechna jejich provinění, kterých se kdykoli dopustily, ti obětují svatý život a všechny skutky tvého milovaného Syna. Za nedbalost spáchanou v tvé svaté službě ti obětuji jeho horoucí touhu. Za opuštění dobrých a spasitelných věcí ti obětuji nekonečné zásluhy tvého Syna. Za všechny křivdy, jaké jsi od nich zakusil, ti obětuji vše, co ti kdykoli prokázaly dobrého. Nakonec za všechna muka, která musí trpět, ti obětuji všechno pokání, posty, bdění, modlitby, práce, bolesti, krev a rány, muka a nevinnou smrt, kterou z nesmírné lásky za nás trpěl tvůj nejmilejší Syn. Prosím tě, abys přijal tyto milované duše do štěstí ráje, aby tě tam velebily navěky. Amen.


zdroj: www.pixabay.com, CCO
Zdroj: www.vojtechkodet.cz, zde., 18. března 2021

Sdílet

| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 07. 11. 2021 | 1815 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.