Zajímavé

Modlitba na přímluvu Matky Rosy Vůjtěchové

zdroj: www.pixabay.com, CCO Nabízíme modlitbu od řeholnice, která s pomocí brněnského biskupa Pavla Huyna založila v roce 1915 Kongregaci sester Těšitelek Božského Srdce Ježíšova...Životopisná data Matky Rosy Vůjtěchové


Matka Rosa Vůjtěchová se narodila v roce 1876 ve vesnici Obora u Radobytec. Od dětství měla velkou zálibu v modlitbě a dar soucítění s trpícím Kristem. Svou touhu po zasvěceném životě uskutečnila jako 15-letá vstupem do Kongregace sv. Karla Boromejského v Praze. Tam pocítila, že ještě není v cíli svého povolání. Toužila po přísném životě v odříkání, v ustavičné modlitbě, chtěla sloužit těm nejubožejším, aby mohla účinněji zachraňovat duše, a tak potěšovat Srdce trpícího Spasitele. S pomocí brněnského biskupa založila v roce 1915 Kongregaci sester Těšitelek Božského Srdce Ježíšova, která se věnovala bezplatné péči o nemocné v jejich příbytcích. Kongregace se rychle šířila a vzniklo 13 filiálních domů v Čechách a na Moravě. Matka Rosa se snažila vštípit sestrám velkodušnou lásku k Bohu a k bližnímu. Lásku, která se pro záchranu duší neváhá obětovat a zapomínat na sebe. Sama jim byla příkladem neúnavné služby a trpělivého snášení utrpení. Když v roce 1945 přecházela fronta přes Rajhrad a klášter byl pod dělostřeleckou palbou, Matka Rosa nabídla Pánu Bohu svůj život za záchranu sester v hrůzách války. Její prosba byla vyslyšena. Zemřela 5. září 1945 po těžké nemoci. Na její přímluvu již několikrát došlo k podivuhodnému vyslyšení proseb.


Modlitba na přímluvu Matky Rosy Vůjtěchové


Pane Ježíši, ty jsi vložil do srdce Matky Rosy touhu zasvětit se jako oběť smíru a být útěchou tvému Božskému Srdci. Matka Rosa se snažila sjednocovat své práce a utrpení s tvou vykupitelskou obětí za spásu světa. Tento úmysl ji vedl, když sloužila chudým nemocným, když zakládala a vedla Kongregaci sester Těšitele, když trpělivě nesla kříž těžké nemoci. Oslav, prosíme, svou služebnici Matku Rosu a dej nám na její přímluvu milost............, aby se její láska k Bohu a k nesmrtelným duším stala příkladem pro mnohé věřící. Nauč i nás pracovat a trpět pro spásu bratří a sester, a tak proměňovat naše kříže v životodárnou oběť. Nejsvětější Srdce Ježíšovo, v Tebe důvěřujeme!
Amen.


Zdroj: Novéna s Matkou Rosou Vůjtěchovou, učitelku smírné lásky, sestavila: sr. Františka Sebíňová CSC, Rajhrad

zdroj: www.pixabay.com, CCO

Sdílet

| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 27. 02. 2021 | 948 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.