Liturgický rok

Květná neděle

Stálky 2017 Velikonoce jsou svátky víry. Zde jde o život - Ježíšovo utrpení a smrt...za nás.


Květná neděle


Dneska jsme si připomínali jak Ježíše lidé vítali, když jel do Jeruzaléma.Pak to brzy změnili.

HOSANA se změnilo na UKŘIŽUJ! Nejprve ho lidi milovali, pak ho povzbuzeni veleradou nenáviděli a chtěli ukřižovat.

Ježíš byl ukřižován na Golgotě, tj. hora ve tvaru lebky. Za skálou však byla jáma, kam odkládali vše nepotřebné - smetí, uhynulá zvířata, staré hadry a zbytečné věci.
Ježíš byl ukřižovaný na smetišti! Byl tam zápach, létaly tam mouchy, které ho štípaly, když visel na kříži. Lidé ho odhodili jako nepotřebnou věc.
Jak říká písmo: Kámen, který stavitelé zavrhli...

Odhodili Pána, a On tam umírá za naši spásu. Proč podstoupil tak hroznou smrt Kristus Pán? Abychom byli spaseni, byli zachráněni, a aby nám Otec mohl dát život věčný.

Tak buďme vděčni Kristu Pánu za to, co pro nás udělal a snažme se Ho následovat. Jít cestou, kterou nám ukázal, abychom došli do Božího království v nebi k Němu a navěky byli s Kristem Pánem spojeni.


Stálky 2017


( OPM )Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 09. 04. 2017 | 2630 přečtení | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.