Liturgický rok

Křížová cesta na pokračování

Kristus 2 XI.zastavení

Ježíš přibit na křížUtrpení se blíží svému vrcholu. Ježíšovo zmučené a zdrásané tělo kladou a přibíjejí na kříž. A kříž, který byl do této chvíle pouze znamením neštěstí a prokletí se ve spojení s Kristem stává nástrojem spasení.
Ale jak poznamenává svatý Bernard, na Kalvárii nestál kříž jenom jeden, ale tři. Byl to Kristus uprostřed dvou odsouzenců. Tři kříže jako tři cesty a přece různý výsledek kam vedly. Kříž odsouzence po levici vedl do temnot, kříž toho po pravici vedl do nebe, protože se v posledním okamžiku sjednotil s křížem Kristovým. Neposvěcuje tedy utrpení samo, ale pouze utrpení sjednocené s Kristem. V okamžiku sjednocení našeho utrpení s utrpením Kristovým se s ním stane obrovská změna – to co bylo odsouzením, stává se záchranou.


Křížová cesta


Pane, veď nás skrze svůj svatý kříž ze smrti do života.


Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 18. 03. 2013 | 2347 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.