Archiv starších čísel

Doprovázení: vděčnost (2. kapitola)

zdroj: www.pixabay.com, CCO Nabízíme další kapitolu z brožurky Doprovázení od P. Martina Sedloně OMI, kterou před lety vydal tiskový apoštolát A. M. I. M. S....

Sebelítostí otvíráš dveře do svého srdce ďáblu. Vděčností Bohu a celému nebi.

Jestli máš pocit, že nemáš být za co vděčná, pros úpěnlivě Krista, aby tvé oči prohlédly: "Pane, ať vidím!"

Přál bych ti radost jedné staré paní, které zářily oči vděčností. Chodil jsem tehdy na Nový rok po nemocných v nemocnici. "Pane faráři," řekla "já jsem tak šťastná a celý den děkuji Bohu. Dnes mám tak velký den. Po několika měsících jsem si poprvé došla na záchod sama."

Když nebudeš vděčná, nikdy se nebudeš pořádně modlit.

Bůh nedopustil utrpení Svého Syna proto, aby ti to mohl vyčítat. Dopustil ho, protože doufám, že tě zachrání skrze vděčnost, která se probudí v tvém srdci.

Kříž má být pramenem vděčnosti, a ne výčitek! Kříž je zjevením Boží lásky, a ne Boží spravedlnosti!

Když se budeš chtít modlit, nejdřív přemýšlej o tom, co všechno pro tebe Bůh v tvém životě učinil- tak to dělali Izraelité- a uvidíš, jak i ten nejtěžší dech tvého srdce bude s lehkostí stoupat k nebesům.

Děkuj Bohu, že toužíš plnit jeho vůli, a neparalyzuj se strachem, že ji nenajdeš, nesplníš anebo splníš špatně.

Boží vůle je, abys měla co nejvíc jeho víry, jeho naděje, jeho lásky....i na rozdávání!Brožurku je možno si objednat za doporučený příspěvek na tisk 10 Kč + poštovné na adrese: A.M.I.M.S. Náměstí 20, Vranov nad Dyjí 671 03 tel. : 515 296 384, email: apostolat@fatym.com.

vlastní

Sdílet

| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 13. 04. 2021 | 466 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.