Zajímavé

Doprovázení: Manželství (10. kapitola)

svatba, zdroj: www.pixabay.com, CCO Nabízíme další kapitolu z brožurky Doprovázení od P. Martina Sedloně OMI, kterou před lety vydal tiskový apoštolát A. M. I. M. S....

Manželství není snadná cesta. Podívej se, kolik je těch, kteří z ní utíkají. Dokonce to vzdávají i ti, kteří na ni vstupovali ve víře, naději a lásce před oltářem. Ale je vůbec něco opravdu hodnotné, co by bylo snadné?

Manželství ustanovil sám Bůh. Na to nikdy nezapomeň, jinak s ním budeš vždycky zacházet jen ke svému prospěchu. A tím ho brzy zničíš. A tím zničíš všechny, kterých se týká. Včetně sebe.

Nevstupuj do manželství ze soucitu. To je opravdu podvodná podoba manželské lásky!

Chceš vědět, jak se budeš mít v manželství s tím, koho teď miluješ a kdo se teď k tobě chová tak hezky? Dívej se na to, jak se chová k těm, kdo mu ublížili, ukřivdili, kdo mu takzvaně nesednou a je na ně alergický. Jako manžel(ka) budeš často v jejich kůži.

Říkám ti na rovinu. Člověka, který se povýšeně dívá na slabé, postižené a různým způsobem hendikepované, bych možná vystřelil na měsíc, ale nikdy bych s ním nevstupoval na společnou životní cestu. A to, i kdybych ho viděl třeba denně modlícího se v kostele.

Manželství není zařízení pro dva sobce, kteří si pasují!

Dovedu si představit, že tato dívka by byla matkou mých dětí? Případně, dovedu si představit, že by tento muž byl otcem mých dětí? Tuto otázku si polož s velkou vážností. V mnoha manželstvích to začalo skřípat právě v otázkách týkajících se dětí.

Manželství je svátost. Co to vlastně znamená? Vzniklé manželství, může být mimořádným zdrojem požehnání a spásy, i když má podobu křížové cesty. Zvláštním způsobem o něm platí slova svatého Pavla: Těm, kteří milují Boha, všechno napomáhá k dobrému (Řím 8, 28)

Jestliže se už teď ptáš, za jakých podmínek lze z manželství odejít, obávám se, že vaše budoucí manželství má už teď neviditelné trhliny v základech.

Proč máte tak urputně dbát o předmanželskou zdrženlivost? Protože ložnice v domě, kde nejsou s trpělivou důsledností vybudované základy, bude po první bouři plavat na otevřeném moři jako skořápka od ořechu. Skoro to už dnes vypadá, že stavění domů od ložnice je úplně normální věc. A pak se všichni diví, že ty domy padají jak domečky z karet.

Neochabne tvůj vztah k budoucímu partnerovi, když udělá něco, co se ti nelíbí? Jak snášíš, když udělá trapas nebo ostudu? Na tom poznáš, jestli miluješ opravdu reálnou osobu anebo je to láska jen k nějaké ideální představě.

Jestli se nenaučíte společně modlit před uzavřením manželství, obávám se, že vás to pak naučí jen velmi velké těžkosti.

Manželství na zkoušku je jeden velký podvod. A navíc to dusí opravdovou lásku.

Sexualita má podle Božího řádu v rámci manželství jasně vymezené místo. Pokud se začnou hranice posouvat, stane se sex ničící silou. Nejdřív se ztratí posvátnost setkání a pak se vytratí úcta jednoho k druhému, bez které nemůže existovat opravdová láska.Brožurku je možno si objednat za doporučený příspěvek na tisk 10 Kč + poštovné na adrese: A.M.I.M.S. Náměstí 20, Vranov nad Dyjí 671 03 tel. : 515 296 384, email: apostolat@fatym.com.

vlastníSdílet

| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 26. 05. 2021 | 210 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.