Zajímavé

Doprovázení: krása (1. kapitola)

zdroj: www.pixabay.com, CCO Nabízíme k přečtení další brožurku s názvem Doprovázení od P. Martina Sedloně OMI, kterou před lety vydal tiskový apoštolát A. M. I. M. S....Pár slov na úvod


P. Martin Sedloň OMI (nar. 1965) začal poznávat hodnotu daru víry teprve ve svých osmnácti letech. Říká: "Do té doby jsem o víře nevěděl prakticky vůbec nic- ve škole jsem jen slyšel, že věřící je ten, kdo si neumí vysvětlit bouřku..."

V Katolické církvi byl pokřtěn ve dvaceti třech letech...

O vzniku této knihy říká: "Tento spisek vznikl zaznamenáním myšlenek, které se mi zdálo užitečné předat těm, kdo mne požádali o duchovní, zpovědní nebo exerciční doprovázení. Z počátku šlo o Bohu zasvěcené ženy. Samozřejmě však budu mít radost, když zde- i přes oslovení v ženském rodě- budou nacházet inspiraci také ostatní."

Doprovázení: krása


Tvým povoláním je být krásnou. Krásnou podle Božích měřítek. Neboj se. Viděl jsem mnoho lidí znetvořených nemocí, osudem, mnoho těch, co po svých rodičích nepobrali příliš povrchního půvabu... a byli tak krásní!

Až Tě napadne otázka, proč bych se měla modlit (vždyť Bůh nejlépe ví, co potřebujeme), řekni si: "Mým povoláním je být krásnou." Až v modlitbě poznáš, co znamená být krásnou. Až modlitba tě naučí touží po opravdové kráse. K čemu jinému je vlastně modlitba, než aby udělala nás, svět i nebe krásnějšími?

Až nebudeš vědět, jak se modlit, řekni: "Bože, učiň mě krásnou Svou krásou."

Duchovní život je umění. Ne, že by byl tak těžký, ale že má za úkol být krásné tvořit krásné...- věci i lidi....

Duchovní život je umění, protože nás má vrátit k tomu, k čemu jsme byli stvoření. Má v nás obnovit Boží obraz. Některé obrazy jsou víc slavné než krásné. O co víc na ně hledí lidé, o to míň na ně hledí Bůh. Nechtěj být takovým obrazem.

Obraz tvořený z laciných tahů snad ani není obraz!

Jeden člověk (dost zajímavě maluje), kterému se příliš nepovedl život (a tak ho teď většinu tráví v hospodě), když mluví o dobrých lidech, mluví o nich jako o krásný. Tuhle mi řekl: "Ten člověk je tak krásný, on se zajímal, jak to vypadá s mým nemocným tátou." Buď taky tak krásná.Brožurku je možno si objednat za doporučený příspěvek na tisk 10 Kč + poštovné na adrese: A.M.I.M.S. Náměstí 20, Vranov nad Dyjí 671 03 tel. : 515 296 384, email: apostolat@fatym.com.

vlastní

Sdílet

| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 10. 04. 2021 | 430 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.