Zajímavé

Doprovázení: Eucharistie (7. kapitola)

Eucharistie, zdroj: www.pixabay.com, CCO Nabízíme další kapitolu z brožurky Doprovázení od P. Martina Sedloně OMI, kterou před lety vydal tiskový apoštolát A. M. I. M. S....Drž se Eucharistie. Drž se Eucharistie, co nejvíce to jde. Vždyť to je ta největší koncentrace Boží lásky na zemi. To je ta největší sytost pravdy na zemi. To je ta nejmocnější přítomnost Boží síly i slabosti na zemi. Až začne tvoje srdce rozumět Eucharistii, klidně se začni opírat i o svůj rozum.

Až se naladíš na vlnu Eucharistie, začneš vnímat Boží přítomnost ve všech věcech, všech lidech, všech událostech.

Proč se ti Kristus sděluje, až do krajnosti pod způsoby chleba a vína? Chce se dostat do tvého nejhlubšího nitra. Chce ti dát sílu. Chce ti dát život. Chce ti dát sám sebe.

Slovo eucharistie znamená díkuvzdání. Jen ten, kdo je vděčný, může poodhalit roušku tohoto obrovského tajemství.

Eucharistie vyrůstá z oběti. Bez ochoty k oběti ti mše svatá nebo adorace budou připadat jen jako neškodné divadlo pro uspokojení náboženského citu.

Často zpytuj svůj vztah k Eucharistii. Podle něho poznáš, jak na tom jsi s hladinou milosti ve svém srdci.Brožurku je možno si objednat za doporučený příspěvek na tisk
10 Kč + poštovné na adrese: A.M.I.M.S. Náměstí 20, Vranov nad Dyjí 671 03 tel. : 515 296 384, email: apostolat@fatym.com.

vlastní

Sdílet

| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 09. 05. 2021 | 247 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.