Zajímavé

Doprovázení: Boží synovství (3. kapitola)

děti, zdroj: www.pixabay.com, CCO Nabízíme další kapitolu z brožurky Doprovázení od P. Martina Sedloně OMI, kterou před lety vydal tiskový apoštolát A. M. I. M. S....Boží synovství


Jsi zvláštní způsobem Boží dítě. Ať chceš nebo nechceš. Ať to víš nebo nevíš. Křest ti vtiskl tuto pečeť a Bůh tě miluje tou stejnou láskou, kterou miluje svého Syna.

jestli ve své pokoře zapomeneš, že jsi Boží dcera, že máš hodnost Božího dítěte, tvá pokora není ani za má křesťanská.

Jestli začneš si připadat, že jsi k ničemu, okamžitě si uvědom, že tvým posláním je být Božím dítětem. Třeba i nemocným, neschopným, neužitečným...Možná právě na tobě chce Bůh lidem ukázat, že máme přijmout a milovat každé dítě, jako to dělá On.

Jestli při modlitbě Páně zůstaneš hned u prvních dvou slov a něco tě zastaví, aby sis to vychutnala (jak to dělávala svatá Zdislava), nechvátej dál, vždyť tím ses pomodlila to nejpodstatnější.

Vyslovit od srdce "Otče náš" znamená vyznat tu pravou víru v Boha i sebe. První otázka nebeského Otce směrem k člověku nezní: "Jaký jsi" ale "Chceš být mým synem?"

Jestli tě napadne: "Bože, nejsem hodna, abych se nazývala tvou dcerou," raduj se, protože v ten samý okamžik ses jí stala v plné parádě.

Modlitba "Otče náš" není modlitbou všech modliteb proto, že jsou v ní obsaženy ty nejdůležitější prosby. Je modlitbou všech modliteb proto, že nás staví do pozice, pro kterou jsme stvořeni, do pozice Božího dítěte. To je to nejdůležitější.

Jednou mne jeden starší jezuita vzal o přestávce do vestibulu Gregoriány a ukazoval mi obrazy jednoho muslimského umělce. Geometrické obrazce na způsob pyramid vyjadřovaly vždy 99 jmen Alláhových. "Víš, které jsme chybí do té stovky?" zeptal se mě. A sám hned odpověděl: "Jméno Otec." Ano, jen křesťané znají Boha jako Otce, jako tatínka.Brožurku je možno si objednat za doporučený příspěvek na tisk 10 Kč + poštovné na adrese: A.M.I.M.S. Náměstí 20, Vranov nad Dyjí 671 03 tel. : 515 296 384, email: apostolat@fatym.com.

vlastníSdílet

| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 18. 04. 2021 | 236 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.