Připomínáme

Cyklopouť Olbramkostel - Jeníkov

V letošním roce již po šesté vyjednou cyklopoutníci do severočeského Jeníkova - adoptované farnosti Fatymu, na kolách.
A ptáte se proč? Jestli ano, pak vás zvu na krátkou reportáž o této cyklopouti. Informace o cyklpouti lze najít v přiloženém plakátku, zde! Download...

Sama jsem měla příležitost tuto cyklopouť jet do Jeníkova dvakrát. Jednou přímo na kole a jednou jako řidič doprovodného vozidla. Mám - li srovnat, co bylo lepší, pak musím popravdě říct, že to první, kdy jsem jela na kole. Snad si řeknete, že jsem blázen, hnát se 300 km na kole, vždyť autem se to dá přejet za 3 hodiny a na kole se to jede 3 dny.
Všichni, kdo na tuto pouť na kole vyjedou, jsou svým způsobem "šíleneci", ne-li"blázeni". A přesto nám to toto označení nevadí a někteří už dokonce skutečně po šesté, i letos zasednou na sedátko svého kola a opět vyrazí na tu nezapomenutelnou a neopakovatelnou cestu z jihu Moravy - od Panny Marie Nanebevzaté v Olbramkostele do severočeského Jeníkova k Panně Marii - Matce Důvěry.
A proč? Protože stejně jako pěší pouť, je i cyklopouť určitou obětí, kterou Pánu Bohu chceme přinést. Podobně jako do pěší pouti vkládá každý svůj úmysl,ne jinak je tomu i při cyklopouti, kdy jedni si jedou něco vyprosit, pro jiné je to příležitost Pánu Bohu za mnohé věci poděkovat a v neposlední řadě, také svěřit svoje starosti ale i radosti Panně Marii, aby ona je společně s námi mohla předložit svému Synu.

A jak cyklopouť vypadá? V neděli 19.6. 2011 po požehnání vyjedeme z Olbramkostela a pojdeme do Nové Říše, kde u bratří premonstrátů přespíme, abychom pak v pondělí 20.6. 2011 opět nasedli na sedátka svých kol a šlapali dál, tentokrát přes Vysočinu až na Sázavu, kde žil sv. Prokop.
Odtud pak po zaslouženém odpočinku pojedeme v úterý 21.6. 2011 dál směrem na Prahu, kterou však mineme a dojedeme až do Brozan, kde najdeme milé přijetí v místní tělocvičně a ve středu 22.6. 2011se pak vydáme na poslední úsek,abychom společně s místními lidmi v Jeníkově a okolí slavili mši svatou v Jeníkovském kostele, který je zasvěcený sv. Petrovi a Pavlovi.

Během třech společných dní zvládneme i modlitbu ranních a večerních chval. Samozdřejmostí je i mše svatá,kterou slouží kněz, který s námi jede samozdřejmě na kole. Dále je spousta příležitostí k navázání nových známostí, je prostor i pro vzájemný rozhovor. Cestou jsou také přestávky, kde se můžeme občerstvit a odpočinout. Po dojetí do cíle je mše svatá a po ní pak vždy bývá velmi milé posezení s místními farníky, kteří vždy připraví i něco dobrého k jídlu, aby pak zpáteční cesta, kterou už absolvujeme v kabině doprovodného vozidla byla příjemná.
A nyní už následuje několik fotek, které vám ještě více přiblíží celou cyklopouť. Kéž vás tyto fotky nejen pozitivně naladí, ale kéž vás přímo nadchnout k tomu, abyste letos vyrazili do Jeníkova spolu s námi. A nebojte, zvládnou to i ženy.

Požehnání na cestu
Klášter v Nové Říši - první noclechPřestávka během cestyMše svatá - bývá sloužena na různých místechSázava - místo durhého noclehuModlitba ranních chvalCestu zvládnou i ženyJede se za každého počasí
Modlitba k Panně Marii - Matce Důvěry v JeníkověMše svatá v JeníkověOběd na faře v Jeníkově a krásné chvíle s místními farníky
Cesta zpět na Moravu
Tak neváhejte a pojeďte letos i vy s námi. Nebo pozvěte i ostatní. Budeme se na vás moc těšit. Určitě zažijete pěkné chvíle.

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 15. 05. 2011 | 3096 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.