Boží doteky

Bůh nám odpoušťí

Kapucíni
Občas chodívám do kostela Nalezení sv. Kříže v Brně. Je zde zpovědní chodba, která je rozdělena na několik zpovědních místností. Před vstupem do chodby je panel se jmény zpovědníků. U každého jména je křížek, který svoji barvou – zelenou nebo červenou, informuje kde je volné místo ke zpovědi.Jednou jsem tam zašla i já ke sv. smíření. Kněz mě vytkl spoustu věcí a já odcházela s pocitem nepochopení, ukřivdění. Když jsem po delší době stála opět v tomto kostele v řadě ke svátosti smíření a viděla, že opět na mě vyjde onen zpovědník, dostala jsem strach a chtěla odejít. V duchu jsem si říkala, co mi zase tentokrát vytkne a jaká to bude hrůza. Před zpovědní chodbou visí obraz otce Pia. Zpověď jsem svěřila do jeho ochrany.


P.PioJak jsem byla překvapena, když po vyznání hříchů mi kněz řekl tato slova:

Své hříchy vyznáváte samotnému Bohu, je to On sám, kdo vám odpouští. Kněz je jenom prostředník, nikdy na to nezapomeňte.


Po těchto slovech mi udělil pokání a rozhřešení.


SvátostiKéž jsou tato slova i pro vás velkým povzbuzením a útěchou. Nezáleží na tom, abychom si se zpovědním padli do oka, aby nás poklepal na ramena, nebo jestli nám něco vyčte.

Důležitá je naše upřímnost, náš postoj srdce jít k Bohu, vše Jemu říct, odevzdat, Jeho prosit za odpuštění.

Kněz je jenom prostředník a neměl by být překážkou na naší cestě k Bohu.


Zpovědnice
.Sdílet

Související články:
Kohoutek (09.07.2019)
Láska a kříž (30.06.2019)
Andělé strážní (09.04.2011)
Zajímavý film o Marii Goretti (06.09.2010)
| Autor: Marie Kopřivová | Vydáno dne 14. 07. 2011 | 4779 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.