Zajímavé

Bůh je nade vším

Karmelitánský klášter Ráda bych vás upozornila na web, kde naleznete články, kázání, přednášky...
Jsou to stránky otce Vojtěcha Kodeta, karmelitána - www.vojtechkodet.cz

..... Tyto webové stánky byly uvedeny do provozu o slavnosti Matky Boží Panny Marie 1.1.2012. Chceme zde širší veřejnosti představit a prezentovat autorizované články, kázání, přednášky a knihy P. Vojtěcha, a též jeho odpovědi na různé otázky......


P.Vojtěch Kodet O.carm

Krátký příběh

Joe byl pěkný darebák. Na misijní stanici už ho každý velmi dobře znal a měl se před ním na pozoru. Často tento drsný chlapík přišel, aby něco ukradl, nebo aby vyvolal hádku. Joe byl zkrátka postrachem okolí.

Přišel však den, kdy projevil zájem o práci na misijní stanici. Zpočátku to každý bral jako další z jeho triků, proto mu přidělili ty nejhorší práce. Musel čistit záchody, umývat dlažbu a vynášet koše s odpadky. Joe se však ochotně pustil do práce. A tak ubíhal den za dnem a Joe se pravidelně ráno hlásil o novou práci. Všichni si začali všímat, že se s ním něco děje. Najednou přestal pít a sem tam se přišel podívat i na modlitební chvíli. Svoji podřadnou práci konal vždy s úsměvem. A potom Joe začal povzbuzovat i ostatní. Když viděl, že se někomu nedaří, ochotně mu pomohl a s úsměvem ho povzbudil.

Z Joea se stal nový člověk. Moc toho sice nenamluvil, každý však toužil být alespoň chvilku v jeho přítomnosti. Do Joeova srdce totiž vstoupila Boží láska, která ho úplně změnila. Místní kněz ho často brával na návštěvy domorodých vesnic jako svého pomocníka.

Jednou byl kněz svědkem toho, jak jeden z domorodců stále dokola opakuje: „Bože, dej, abych byl jako Joe! Dej, ať jsem jako Joe! Ať jsem jako Joe...“ Kněz se k němu opatrně přiblížil a nejlaskavěji, jak jen uměl, ho napomenul: „Měl by ses modlit, abys byl takový jako Ježíš.“ Domorodec se k němu překvapeně otočil a zvolal: „Proč? I on je jako Joe...?“

Ve světě kolem nás žije spousta lidí, kteří Ježíše neznají. Budou si však vytvářet jeho obraz podle našeho příkladu. Jak obrovská zodpovědnost je to pro každého z nás! Žijeme tak, aby mohli říci: „Jestli je Ježíš jako ty, potom ho chci také následovat...“?

S pravou láskou je to jako se zjevením duchů: Všichni o nich vypráví, ale málo lidí je vidělo.


Převzato z výše jmenovaného webu.


Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 09. 11. 2012 | 3271 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.