Liturgický rok

Milujte se navzájem

Taize Nové přikázání vám dávám: Milujte se navzájem; jak jsem já miloval vás, tak se navzájem milujte vy. Podle toho všichni poznají,že jste moji učedníci, budete-li mít lásku k sobě navzájem.“ (Jan 13,31-33a.34-35)
Dětský den

Pán Ježíš nám nasadil velikou laťku. Kdo může říct, že má rád jako On. Každý z nás má nedostatky, ale máme se o to snažit. A to je úkol na celý život. Mějte se rádi jako jsem já miloval vás. Když se člověk nesnaží, je to poznat. Pak to bolí – ty druhé, i člověka samotného.

My víme, že spousta věcí je špatných. A přesto to člověk udělá, jakoby v tu chvíli mu to nevadilo. Víme, že nemáme pomlouvat, mluvit škaredě, že máme mít k nim úctu, být laskavý. Přesto člověk někdy začne nenávidět, nechce odpustit nebo se hněvá. Oni mě zradili atd. oni nám ublížili a my si to nenecháme líbit. Nějak se posouvat v tom, mít rád.

Při svatbě přál kněz novomanželům, aby měli srdce ušaté, tzn. aby si naslouchali.
Když si naslouchají, tak si rozumí a budou se mít rádi. Pokud si naslouchat nebudou, nebudou spoustu věcí vědět, budou se vzdalovat, zraňovat a pak se to zničí. Proto mějte srdce ušaté.

Dítě pláče – utěšujeme je, budeme s ním.
Kdyby lidé místo pomlouvání si naslouchali – byl by svět lepší.
Čas máme na to, co chceme. Jsme doma nebo na hřišti, jsme na mši nebo ne, modlíme se nebo si pustíme televizi atd.
Ta druhá cesta je do kostela, do Božího srdce. Je tu svatostánek, v něm Eucharistie – přítomný živý Ježíš. Když se budeme modlit – Pane Ježíši, děkuji ti za tvou lásku ke mně – tj. způsob otevírání mého srdce k projevům lásky, aby mohla přijít k nám.

Je to jako přehrada. Můžete ji mít prázdnou, protože nic nepřitéká nebo se vytvořila hráz či voda vysychá. Tak nechat, aby do ní mohla ta čistá voda vtékat.
Svět nám lásku odebírá, vysává nás. Vydáváme mnoho energie, každý něco potřebuje… Je třeba doplňovat, a kde jinde by nás naplnila Boží láska, abychom ji mohli potom ve světě dát.

Čas zde dostáváme sami sobě .Čas, kdy dovolíme Bohu, aby nás obdaroval. Mějme se navzájem rádi, to je poznávací znamení. Někdo má rybičku na autě, tzn. že je křesťan. Ale to nic neznamená. Důležité je jaký.!?
Máme mít druhé lidi rádi. Amen.Adorace( PMP )

Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 21. 05. 2019 | 1948 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.