Liturgický rok

Mše svatá na Hradě Bítově

dušičková Bítov V sobotu večer se slavila Dušičková mše svatá v Hradní kapli Panny Marie Nanebevzaté v Bítově.

dušičková Bítov

Mši svatou za zemřelé obyvatele hradu, za ty kdo zde žili a pracovali, sloužil P.Milan Plíšek.


dušičková Bítov

….Čtenáři se vyjadřovali na téma „Křesťanství a náboženství.“ Jeden příspěvek obsahoval myšlenku, že křesťan se pozná podle toho, že se modlí, v neděli jde do kostela, v pátek se postí a nemůže se rozvést.?!
Ale křesťan se pozná podle toho, že MÁ RÁD!
Jakoby pro lidi bylo důležité splnit nějaký předpis.

Pán Ježíš dává v dnešním evangeliu kritérium, které je nejdůležitější. MILOVAT NA 1.MÍSTĚ PÁNA BOHA A DRUHÉHO JAKO SEBE. To je největší přikázání. Podle toho by měl být křesťan poznán. Rád mám mít ráno, večer i za měsíc.Není to předpis, je to STAV ČLOVĚKA!
Jestliže VÍRA SE NEPROJEVUJE LÁSKOU,tak je vírou falešnou.

V těchto dnech budeme vzpomínat na zemřelé.
Když hodnotíme člověka jaký byl, tak ne že splnil nějaký úkol, ale ...babička byla hodná, tatínek úžasný...Tak nám vyvstávají postoje, které vyjadřují lásku k okolnímu světu - ať je to k Pánu Bohu nebo k lidem.
Tak jak my to vnímáme, že je hodnotíme podle toho, jak měli rádi nás a své okolí, tak jsme za ně rádi, že oni tuto lásku uměli dávat.
NĚKDY NÁM CHYBÍ! U sebe či u jiných. Ale je to to hlavní kritérium. Mělo by nám záležet také u sebe, je to hodnota pro člověka veliká.

Ale nejsme křesťané, a tak nám to v tom světě chybí, aby to křesťanství nebylo jen podle jména, ale podle toho postoje, podle lásky.
Kdyby to tak bylo, tak by tady žádná policie nebo armáda nebyla potřeba.Protože lidé ODPOUŠTÍ, protože SE MAJÍ RÁDI. A tak my, kdo jsme na cestě, také lidé víry, se snažíme, aby ten postoj LÁSKY TAM BYL! A HODNĚ! Tak ať tam je! Ať je tam láska - k Bohu i k bližnímu.
Tak nám to vzpomínání na zemřelé může připomenout, že oni měli rádi.
Ať tedy i ostatní vidí, že člověk byl křesťanem.A vidí to podle toho, že měl rád. Amen...


dušičková Bítov

Odpočinutí lehké dej všem zemřelým, Pane,
a světlo věčné ať jim svítí,
ať odpočívají ve svatém pokoji.Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 30. 10. 2017 | 2097 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.