Liturgický rok

Nikdo to z nich nevymaže

Zastavení KC  - Hostýn Modlitba křížové cesty s dětmi je velmi důležitá.

Za vlády komunistů prováděl jeden instruktor školení učitelů. Nabádal je k větší důslednosti v boji proti vyučování náboženství ve škole. Říkal:"Nesmíte dovolit, aby děti chodily třeba jen jeden rok do náboženství, protože to už z nich nikdo nevymaže!"

Někdy nám nepřátelé křesťanství sami ukazují cestu a sílu.
Jistě se nikdo za několik hodin náboženství v útlém věku nestane hotovým věřícím, ale přece jen je dán nějaký základ k rozlišování dobra a zla ve vztahu k hlasu svědomí.


Křížová cesta


Když projdete s dítětem křížovou cestu a ono prožije nespravedlivé odsouzení Ježíše, setkání s Matkou, se Šimonem a s Veronikou, už na to nemůže zapomenout.
Stane se jiným člověkem. Probudí se v něm soucit, probudí se v něm křesťan.

( Jiří Mikulášek - Stříbrné vteřiny )Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 10. 03. 2015 | 2524 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.