Liturgický rok

Slavnost Eucharistie

2012 Jak dobrý a štědrý jsi, Bože, jak veliká je tvoje láska. Dáváš svým dětem chléb z nebe.

...Dříve průvod, který byl vyjádřením víry, procházel vesnicí. Dnes žijeme v jiných podmínkách. Jsme zde malé stádce.


Boží Tělo


Oslavujeme našeho Boha, který je velký a vměstnal se do malé hostie. Je to velikost lásky, že to Bůh pro nás udělal. Nejenom, že nás stvořil, vykoupil, zemřel za nás na kříži, ale stává se chlebem, pokrmem, velmi prostým a důležitým, aby nám mohl dát všechno.

On se dal zcela a úplně na kříži - a to se děje na celém světě každý den na oltáři, kdy se Bůh znovu daruje člověku. Když ho přijímáme, tehdy Ježíš přichází do našeho srdce. A s ním přichází celá Nejsvětější Trojice.
Bůh přichází k nám. Takhle totálně se dává...a jaká je naše odpověď?
Chceme se také zcela dávat!!!!!!!!!

My jsme tu pro něho často jenom když je vše pěkné. Ale on je tu i tehdy když se mi nedaří, když je vše jinak než bych chtěl, kdy mě někdo naštve, kdy je situace jiná než bych chtěl....

Pán Ježíš říká: "Daruj se mi. Chci se s tebou setkat!"
A já nemám pro něho čas!!!


Přestaň žehrat na život, na stáří , na zdraví - a pohleď na Eucharistii.
HLEĎ NA BOHA, KTERÝ SE NÁM DÁVÁ!

V Eucharistii se zpřítomňuje Ježíš v oslaveném těle a také každý z nás. Proto přinášíme tuto oběť, zde na oltáři, kam přinášíme své dary.


2012


Ve chvíli, kdy jsme ochotni se mu nabídnout, on uskutečňuje ten zázrak a otevírá nám své srdce.
Jsme ochotni toto učinit?
Darujme Pánu Ježíši sebe. S tím, co je pro nás těžké, s tím co nezvládáme, vše hříšné. Přinesme vše, co nás naplňuje. V tichu a z hloubi srdce, s čistou, upřímnou láskou.


A nezapomínejme svým životem vyznávat víru v Boha a předávat ji dál. V práci, v rodině, kdekoliv. Všem vydávejte svědectví o Bohu, který řekl: "Já jsem chléb živý, který sestoupil z nebe. Kdo bude jíst tento chléb, bude žít navěky." Amen...Boží Tělo


Z promluvy kněze v pohraničí.Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 03. 06. 2013 | 3149 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.