Rodina

Odpuštění

Zloba Proč je pro nás tak těžké přistupovat ke svátosti smíření? Proč se bojíme?
Jedním z mnoha důvodů může být i to, že nám chybí zkušenost s odpuštěním u našich nejbližších.Byla jsem se svým synem na mši svaté. Blížilo se svaté přijímání a syn se mě zeptal: „Mamko, půjdeš?" Odpověděla jsem: „Nemůžu, byla jsem na vás hodně zlá". (V sobotu u nás probíhal pravidelný týdenní úklid a jak to tak bývá, neobešel se bez hádky). Syn se na mě podíval a povídá: „Já Ti odpouštím, tak běž." Já jsem se ho zeptala: „A ty si půjdeš pro křížek?" Řekl, že nemůže, protože neposlouchal a byl drzý. Odpověděla jsem mu: „I já Ti odpouštím. Pojď, půjdeme spolu." Oběma nám spadl kámen ze srdce.


ObětíKaždý z nás potřebuje slyšet: Odpouštím ti. Nebojme se toto slovo používat, zvláště pokud vychováváme děti. Nebude pro ně později tak těžké přistoupit ke sv. smíření, protože budou mít zkušenost, že jím i jejich rodiče místo nadávek a výčitek když něco provedli, řekli: „Odpouštíme ti".


Sdílet

| Autor: Marie Kopřivová | Vydáno dne 26. 11. 2009 | 3594 přečtení | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.