Zajímavé

Zúčastnili jsme se ekumenické modlitby

Helena 1. května jsme s Helenou, Olinkou a s otcem Benem z Teplic vyrazili na Cínovec.1. května jsme s Helenou, Olinkou a s otcem Benem z Teplic vyrazili na Cínovec. Na první fotografii míjíme opuštěnou celnici a přecházíme do sousedního Německa.

Na německé straně jsme s dalšími, kteří přijeli auty i autobusy prožili mši svatou. Kostel, jak můžete vidět na další fotce byl zvláštní tím, že jediným znamením ukazující na kostel byl kříž nad vchodem. Jinak se jednalo o normální chalupu, která zapadala mezi ty ostatní. Otec Beno nám vysvětlil co je tomu důvodem. Místním obyvatelům nebylo za minulého režimu dovoleno postavit kostel pouze přestavět stavení stojící na soukromém pozemku jednoho z pozemku a tak se z chalupy stal kostel. Ne však ledajaký. Najdete tam společenskou místnost, oratoř, kuchyňku, sociálky prostě fara a kostel pod jednou střechou.Po mši svaté jsme vyrazili krásnou krajinou směr Komáří výška. Postupně se k nám přidávali lidé takže nás dorazilo pěšky asi 10.

Na komáří výšce však už bylo živo. V rámci česko-německého setkání se tam sešlo několik desítek lidí. V místní kapli svatého Wolfganga jsme pak měli možnost prožít ekumenickou bohoslužbu spolu s bratřími z Luteránské církve. Toto mezinárodní a zároveň ekumenické setkání bylo prostě nezapomenutelné.Pak už jsme jen okusili nabízené koláčky a seběhly 4,5 km dolů do Krupky, naskočili na autobus a hurá do Jeníkova. Po závěrečném táboráku na faře, kdy se k nám přidali další jeníkovští jsme se už těšili do postele na zasloužený odpočinek. Vždyť jsme měli v nohách asi 15km.

Sdílet

| Autor: Magdaléna Bajerová | Vydáno dne 05. 05. 2008 | 2914 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.