Liturgický rok

Slavnost Těla a Krve Páně

Eucharistie Kristus je mezi námi přítomen mnoha způsoby. Nejen ve svátosti oltářní, ale i ve slovu evangelia, v osobě kněze, který nám káže Krista, a také ve společenství věřících. Dnešní svátek Božího Těla je oslavou jedné přítomnosti eucharistického Těla a Krve Páně. A je i oslavou naší. I my jsme Boží tělo, jsme údy mystického těla Kristova. Stáváme se Tělem Kristovým, když přijímáme svátost oltářní, když nasloucháme Božímu slovu a žijeme podle hlasu evangelia. Když se shromažďujeme a modlíme ve jménu Pána Ježíše. Je to pravda tajemná, ale skutečná. Jsme tělo Kristovo. Každou společně slavenou mší svatou, každým gestem lásky se stáváme více tělem Kristovým, lidem Božím. Nelze to pochopit, ale lze to prožít, zažít, procítit.Motýl


Je třeba ovšem pomyslit i na závazek, který z toho plyne. Když odcházíme ze mše svaté, může opravdu Pán Ježíš o nás říct: toto je mé tělo? Pán Ježíš chce v nás mít své tělo.
Chce mít: svá ústa v našich ústech, aby skrze nás mohl mluvit.
Chce mít: své srdce v našem srdci, aby skrze nás mohl milovat.
Chce mít: své ruce v našich rukou, aby skrze nás mohl dál pomáhat jiným.
Chce mít: své tělo v tvém těle, aby v tobě pokračoval ve vykupování světa kdykoliv v jeho duchu snášíš nemoci, bolesti. Na toto vše chceme myslet, až po chvíli proměnění se zasvítí před námi ve zlaté monstranci bílé Tělo Páně.


Eucharistie


Potom nabídneme své srdce jako celoživotní monstranci Tělu Pána Ježíše. Pojďme tedy vložit na obětní misku dar sebe sama, abychom i my byli dnes proměněni v Tělo Pána Ježíše.


O.Sobotka-Bítov


Proto dnes chceme Bohu společně poděkovat za tajemný dar eucharistického pokrmu, posily naší víry a radosti našeho srdce. Chceme se společně radovat, že Pán je s námi.
(Ladislav Simajchl - Cestou do Emauz)

Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 22. 05. 2008 | 4194 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.