Liturgický rok

Křižová cesta na pokračování

Kristus 2 V.zastavení

Šimon pománá Ježíšovi nést křížJežíš je na pokraji svých sil – vojáci mají strach, že nevydrží zbytek cesty, a proto přinutí neznámého člověka, který jde okolo, aby odsouzenému pomohl. Šimon je unavený, sám jde z práce, nechce se mu, brání se, ale nakonec přece pomůže.
Často si chceme vystačit sami, ale Pán Ježíš nám svým postojem ukazuje, že chce, aby se lidé navzájem potřebovali. A když pomoc potřebujeme a druzí nám pomáhají neochotně, býváme zatrpklí a zranění. Kristus se ale za Šimona modlí a dává jeho rodině nejcennější dar – milost víry. Tím Šimon mohl zpětně pochopit hodnotu své pomoci. Vždyť otázka po smyslu tolika utrpení kolem nás a ve světě nachází odpověď jen ve víře. Podílíme se na nesení kříže, na němž je vykoupen svět.


Křížová cesta


Pane, upevni v nás víru, že každé přijaté utrpení nás spojuje s Tebou.


Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 27. 02. 2013 | 2429 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.