Zajímavé

Džbán - trhlina v něm

Nejsem moc zastáncem přeposílacích prezentací, ale čas od času mi moji kamarádi pošlou i něco pěkného a zajímavého, o co stojí se skutečně rozdělit i s ostatními. A tak mi nedávno přišla jedna stejná prezentace asi od čtyř lidí,což mě vedlo k hlubšímu zamyšlení. Nyní bych se o tuto prezentaci chtěla rozdělit i s vámi.

Dovolila jsem si ji přepsat a doplnit několika vlastními obrázky.Snad to nic neubere na jejím obsahu, který je tak výmluvný pro každý den našeho života.

Jedna stará čínská žena měla dva velké džbány na vodu a nosila je na tyčích uložených na ramenou. Jeden ze džbánu měl trhlinu, zatím co druhý byl bez chyby a vždy udržel plnou porci vody.Po dlouhé cestě od řeky k domu staré ženy, jeden ze džbánu byl vždy napůl prázdný. To trvalo celé dva roky a stará žena přinesla domů vždy jen jeden a půl džbánu vody.
Bezchybný džbán byl samozřejmě na svůj výkon velmi hrdý. Ubohý naprasklý džbán se za svou chybu velmi styděl a trápilo jej, že dokázal vykonat jen polovici toho, na co byl určen.
Po dvou letech, která mu připadala jako hrozné selhání, řekl džbán staré ženě: „Velmi se stydím za svou trhlinu, z niž uniká voda po celou cestu k tvému domu.“ Stará žena se usmála. „Nevšiml sis, že na tvé straně cesty kvetou květy a na druhé ne?“Zasela jsem na tvé straně semena, protože jsem o tvé trhlině věděla a ty tím pádem květiny zaléváš pokaždé, když se vracíme domů. Celé dva roky jsem mohla trhat tyto krásné květy a zdobit jimi stůl. Kdybys takový nebyl, tato krása by neexistovala a nezdobila náš dům.Každý z nás má své chyby, ale ty právě dělají náš život zajímavým a hodnotným.
Měli bychom každého člověka brát takového jaký je a vidět v něm především to dobré.

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 08. 05. 2011 | 5179 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.