Zajímavé

Doprovázení: radost (5. kapitola)

zdroj: www.pixabay.com, CCO Nabízíme další kapitolu z brožurky Doprovázení od P. Martina Sedloně OMI, kterou před lety vydal tiskový apoštolát A. M. I. M. S....Vím, že máš někdy obavu, jestli tě tvá přirozená radost, kterou způsobují věci a události tohoto světa neodvádí od Boha. Řekni mi, co tě vlastně nemůže přivést k Bohu? Jen to, co je proti Němu. Vždyť každou radost, která nepramení z hříchu, jde proměnit v radost duchovní. "A jíte, ať pijete nebo cokoli jiného děláte, všechno dělejte k Boží oslavě." To nejsou moje slova, ale to jsou slova svatého Pavla (1 Kor 10,31)

Možná se zeptáš, jak je možné mít radost uprostřed všech těch hrůz tohoto světa? Když Ježíš na kříži vydechl naposled, nebe se naplnilo radostí. Nepřeceňuj náš lidský pohled na věci a skrze naději, která je nám vlita do srdce, se spoj s nebem, s tím nekonečným vítězstvím lásky, spravedlnosti a pravdy.

Radost a milost spolu souvisí tak úzce, jako slova, která používá k vyjádření těchto dvou skutečností svatý Pavel: chára (radost) a cháris (milost)

Víra je důležitá k tomu, abychom správně viděli. Láska je k tomu, abychom mohli správně jednat skrze Boží přebývání v nás. Nadpřirozená naděje je k tomu, aby v nás mohl Bůh přebývat i navzdor naší malé víře. Neztrácej naději a radost tě neopustí, i když budeš zrovna duchovně slepá jako krtek.

Mít radost je tvým nejhlubším určením. Neboj se ji hledat. Neboj se po ní toužit. Ale nezaměň ji za lesk toho pomíjivého potěšení, které nesouvisí s Bohem.

"Radujte se v Pánu vždycky, znovu říkám Radujte se." (Flp 4,4). Píše svatý Pavel taky Tobě. Jak to dělat? No, to ví přece Bůh. On nikdy nežádá nemožné. On vnukl svatému Pavlu také toto "přikázání." On je jeho původcem. On nejlépe ví, jaká cesta k tomu vede. On tě po ní s radostí povede.

Svatý Augustin říká: "Duše se živí tím, z čeho se raduje." Z toho vyplývají dvě věci: za prvé- když se člověk neraduje, jeho duše chřadne. Za druhé- duše člověka vypadá podle toho, čím se živí, tedy vypadá podle toho, z čeho se raduje.

Snad se zeptáš: "Jak poznám radost, která je znamením spojení s Bohem?" Vždycky zkoumej, jestli jsi vnitřně svobodná pro Boha. Zkoumej, jestli tato tvá svoboda od představ, snů, věcí i lidí díky této radosti narůstá. Právě tato vnitřní svoboda je základem a východiskem pro spojení s Bohem.

Člověk naplňuje své určení, když se raduje v Pánu navzdor všemu, co se snaží umenšit Boží slávu.Brožurku je možno si objednat za doporučený příspěvek na tisk
10 Kč + poštovné na adrese: A.M.I.M.S. Náměstí 20, Vranov nad Dyjí 671 03 tel. : 515 296 384, email: apostolat@fatym.com.

vlastní

Sdílet

| Autor: Anička Balintová | Vydáno dne 27. 04. 2021 | 432 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.