Poutní misto - Matka Důvěry

Zázračná vyslyšení u Panny Marie Bolestné - Jeníkovské Matky Důvěry

V teplickém archivu existuje kniha, kde jsou zapsána vyslyšení, které se udála v Jeníkově v letech 1728 - 1762. Nabízíme několik vyslyšení, tak jak jsou zapsána k zamyšlení. Poutní místa nám mají co říci a opravdová upřímná víra vděčně přijímá Boží milosti i když věci dopadnou jinak než bychom si přáli.

ROK 1728
Dux, (Duchcov, farnost Duchcov),17. července Anna Barbara Sontschekin, písařka v Dux, měla teploty a bolavé obě nohy. Jen slíbila, že půjde ke svaté Matce Boží k milostnému obrazu, bolesti ustaly. Dnes přišla i se svými dětmi a s obětními dary poděkovat.

Zuckmantel, 9. srpna
Joannes Röthig a jeho žena Anna Dorothea tři týdny leželi v hrozných bolestech a horečkách a žádné prostředky jim nepomáhali. Tak oba vzpomínali na milostný obraz Matky Boží a hned se jim ulevilo. Dnes se zúčastnili na Adoraci a na děkovné mši svaté.

Teplitz, (Teplice, farnost Teplice), 21. srpna
Maria Rosalia Willdin z Teplitz nám přišla oznámit, že její synek Joannes Antoni tak onemocněl, že i zdravotník pochyboval o jeho uzdravení, Jeho matka viděla útočiště jen u obrazu Matky Boží v Janegg (Jeníkov). Její zoufalé prosby o uzdravení jejího synka byly vyslyšeny a do osmi dnů její syn nabyl plného zdraví.

Oberleutensdorf, (Litvínov, farnost Litvínov), 1. září
Maria Elizabetha Mägdlin z Oberletendorff ležela s těžkou nemocí a měla několikrát před smrtí. Žádný lék nepomáhal a o jejím zdraví se pochybovalo. Její rodina putovala do Janegg k bolestnému obrazu Panny Marie a prosili ji o její uzdravení. Dnes donesla svíčky a obnos.

Maria Radschitz, (Mariánské Radčice, farnost Mariánské Radčice), 8. září
Katharina Triltschin z Maria Radschitz přišla s obětním darem poděkovat za uzdravení a vysvobození od velkých bolestí zubů, které ji sužovali celý rok.


Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 01. 04. 2015 | 2555 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.