Bylo

Tříkrálová sbírka ve farnosti Jeníkov - Oldřichov a část Jeníkova

3. 1. začala ve farnosti Jeníkov tříkrálová sbírka. Zvu vás k ohlédnutí prvních dvou dní, kdy jsme koledovali v Oldřichově a částečně i v Jeníkově.


První den jsme vyrazili do Oldřichova. Chodili jsme dům od domu, zpívali, usmívali se a přáli, vše nejlepší do nového roku. Většinou jsme byli přijati pěkně a lidé velmi štědře přispívali do charitní kasičky. Snad jen jednou nás odmítli a v jednom případě nám bylo řečeno vypadněte, tím jsme se samozřejmě nenechali odradit a koledovali dál. Protože zde v severních Čechách je řada ostrých psů je naším malou radostí to, že jeden z králů (Perla) přišla na to, jak nad psy vyzrát, což nám velmi ulehčuje v koledování.

Druhý den jsme v koledování Oldřichova pokračovali a našeho milého Toníka, kterého jsme jen neradi propustili vystřídal Jára. Jára nás stejně jako Toník povzbuzoval do zpěvu a do koledování. Měl velkou výdrž a snažil se. Jedna paní nám dokonce dala krabici cukroví, jiná na nás zase čekala až se budeme uličkou vracet, protože nás poprvé nestihla...Tento den jsme ukončili tříkrálovou sbírku v Oldřichově a začali koledovat v Jeníkově.
Zde to bylo trochu slabší. V jednom případě nám při zpěvu My tři králové jdeme k vám, šel naproti kůň, zatímco jeho majitel o nás neměl moc velký zájem. Dnes jsme také vykoledovali hodně sladkostí, o které jsme se spolu rozdělili.
Každý den se modlíme za ty, se kterýma jsme se setkali nebo setkáme - a je to požehnané. Děkujeme všem, kteří na nás pamatujete.

...prý v potoku pod námi byl rak, tak byl zkoumán

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 04. 01. 2014 | 2387 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.