Bylo

Proběhl Týden na faře (TYNAF)

Od středy posledního prázdninového týdne probíhal Týden na faře pro děti z Jeníkova a okolí, nebo-li zkráceně TYNAF. Dopoledne i odpoledne byla plná výrabění, her, výletů, koupání... nechyběla ani pětidenní hra a oblíbená přespávačka. Téměř každý den nás navštěvoval i vzácný host sv. Pavel, který nám vypravoval o svém životě.

Téma letošního TYNAFu bylo svatý Pavel. Hned první den (středa) při zahájení nás navštívil jakýsi muž, který nám vyprávěl příběh o tom, jak pronásledoval křesťany a jak mu setkání s Bohem obrátilo život naruby. Setkání se sv. Pavlem probíhalo skoro každý den a po jeho vyprávění následovaly otázky, za které byla možnost získat body do celotáborové hry. Také při různých soutěžích jako opičí dráha, akční hra se surovinami v lese atd. mohly děti nasbírat body a soutěžit tak o ceny. Nechybělo nám ani hojné vyrábění, děti si mohly domů odnést sliz z domácích surovin, elegantní korálky či magnetky z FIMO hmoty... Součástí TYNAFu byla i Olympiáda v sousední Lahošťi, kterou nám málem překazil déšť a bouřky, ale nevzdali jsme se a Olympiádu si děti jeníkovské i lahošťské užily. Vyrazili jsme i na výlet do hor a z vrcholu kopce jsme sjížděli na bobech. S prázdninami jsme se rozloučili koupáním ve Vápence a také přespáním dětí na faře, následnou nedělní mší svatou a společným obědem.

Moc děkujeme všem, kteří pomáhali s Olympiádou nebo se nějak zapojli do programu pro děti.
Nové přezůvky pro děti i hosty a hmotu FIMO bylo možné zakoupit díky finančnímu daru od Signaly.cz. Pán Bůh zaplať.

Pavel z Tarsu


Sdílet

| Autor: Eliška Blažková | Vydáno dne 16. 09. 2019 | 1676 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.