Jeníkovské Marianky

Pobyt budoucích marianek v Jeníkově

Při pobytu soluňáků v Jeníkověna přelomu července a srpna, prožívaly společný týden na faře i jeníkovské budoucí marianky. Jak celý týden proběhl a co všechno jsme dělaly si můžete přečíst v následujícím článku.

V úterý 29. srpna se na faře sešlo několik "budek". Helča, Oli, Sabča, Perla, Kristýnka, Jessica a Míša. Také se k nim přidávaly místní holky - Natálka, Laura, Amálka a Janička. Po příjezdu soluňáků jsme začali mší svatou, kde jsme zpívaly známé písničky z Koinonie. Po ní jsme se sešly na faře a sepsaly pravidla pro tento týden.
Před spaním přišel o. Marek, který měl přichystané krátké povídání. Poté, jak jsme se dohodly, jsme se pomodlily desátek růžence a šly spát.

Ráno jsme vstávali na ranní chvály. Po snídani jsme zdobilly svíčky voskovými plátky. Moc se povedly. Potom jsme šly zvát obyvatele Hudcova na zítřejší mši svatou, po níž se má na místě bývalé kapličky stavět kříž.
Dopoledne příštího dne jsme opět věnovaly vyrábění, tentokrát kytiček z organzy. Potom nastal čas na práci. Uklízely jsme kostel a sakristii. V 16 h jsme vyrazili do Hudcova na mši svatou. Kříž stavěli soluňáci a šlo jim to výborně. Po mši svaté nás otec František, jako každý rok, pozval na limonádu, za kterou děkujeme.


Páteční dopoledne jsme prožily v Oldřichově, kde jsme prosily o květiny na odpolední Boží Tělo v Zábrušanech a na neděli do kostela. Prožily jsme mnoho milých setkání. Odpoledne jsme se chystaly na Boží Tělo, kde mohly poprvé být adoretky - děvčata, která vlajkami vzdávají úctu Pánu Ježíši. Večer se ty, které chtěly, mohly přidat k fotbalu soluňáků.

V sobotu se zdobil kostel na neděli, protože Míša poprvé přistoupila ke svatému přijímání. Velký podíl na přípravě má Jessica, která s pečlivostí chystala mašličky a připevňovala je na lavice. Odpoledne se šlo do Lahoště na mši svatou. Protože nebylo takové teplo, aby se šlo koupat na Barboru, některé holky se vykoupali v místním bazénku.

Neděli jsme prožily velmi slavnostně. Míša měla 1. svaté přijímání, tak do Jeníkova na mši svatou přijela i její rodina. I oběd byl opravdu slavnostní, prožily jsme ho na zahradě. Poté jsme jely do Zábrušan na varhanní koncert. Před ním měla své vystoupení i Jessica s Perlou, které nás naladily na správnou atmosféru. A protože už bylo dost teplo, vyrazily jsme se koupat na Barboru. Moc jsme si to užily. Na faře jsme potom opékali špekáčky a čekaly na kluky, kteří se pozdě vrátili z odpoledního výletu.


V pondělí jsme měly hned ráno mši svatu a po snídani se loučily s posádkou z Moravy, která vracela zpět. Tím také končil i pobyt marianek.

Sdílet

| Autor: Irena Ihmová | Vydáno dne 21. 09. 2015 | 2739 přečtení | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.