Bylo

Ohlédnutí za Noci kostelů v Jeníkově

V pátek 24. května byly otevřeny dveře kostela sv. Petra a Pavla a také kaple sv. Anny v Jeníkově, aby tak byly tyto místa zpřístupněny veřejnosti v rámci celorepublikové akce Noc kostelů.V 16. hodin zazvonil jeníkovský kostelník pan Salač na obnovené zvony. Následovala hra pro děti, která byla spolu s výstavou o 20 - leté spolupráci FATYMu Vranov nad Dyjí s farnosti Jeníkov doprovodným programem. I letos si pro návštěvníky připravila své vystoupení Mateřská škola Jeníkov. S dětmi jsme se pomodlili růženec za všechny, kteří to mají těžké. Každý návštěvník si mohl kostel soukromě prohlédnout a vystoupit na věž a pokochat se výhledem z věže, což někteří využili. Doprovodným programem mimo jiné bylo i seznámení s některými předměty, které se v kostele nacházejí pomocí veršů. Noc kostelů v kostele sv. Petra a Pavla byla ukončena modlitbou před spaním.

V kapli sv. Anny byla pro děti připravena hra, kterou organizovala slečna pomocnice Naty z Jeníkova. Hra se těšila velké účasti dětí, které často soutěžily se svými rodiči. Hra měla dvě části: 1. Soutěžící dostali na lístku otázky, jejichž odpovědi nacházeli v kostele nebo v jeho blízkosti, 2. Děti měly za úkol seřadit obrázky o Ježíšově Zmrtvýchvstání, jak jdou za sebou. Za splnění úkolů, dostal každý drobnou odměnu. Každý návštěvník Noci kostelů v Jeníkově dostal dárek v podobě časopisu Milujte se!

hra pro dětiKaple sv. Anny s organizátorkou hry pro děti Naty a KačkouSdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 29. 05. 2019 | 1039 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.