Bylo

Ohlédnutí za moravskou automobilovou poutí

moravska-pout2020 V sobotu 3. října se v Jeníkově konala moravská automobilová pouť k Panně Marii Jeníkovské. Účast přislíbil litoměřický biskup Jan Baxant. Měla se také žehnat kaplička u zaniklé obce Staré Verneřice, která zůstala jako jediná památka na toto místo. Program byl tedy bohatý. V tomto článku si můžete přečíst malé ohlédnutí.

Sobotní slavnostní den začal u kříže v Hudcově, po té se poutníci přesunuli do kapličky Panny Marie v Lahošti, kde všechny přivítal o. Marek Dunda. Připomněl, jak to s kapličkou vypadalo v minulosti. Díky obci a obětavým ženám je kaplička dnes krásným místem. Následovaly zpívané loretánské litanie. Po té, se poutníci vydali za zpěvu do Jeníkova. V poledne byla v jeníkovském kostele udělena svátost křtu. Již podruhé byl pan biskup v jeníkovské farnosti uvítán chlebem a solí a ve 12,30 sloužil slavnostní mši svatou, na jejím začátku byl veršované přivítán - přečíst si můžete ZDE.

V kázání zmínil, že je lepší jedno krásné jablko než plný koš prohnilých jablek. A jak vlastně vypadá naše duše? Po mši svaté následoval výborný oběd pro všechny zúčastněné. V 15,00 byla za velké účasti lidu požehnána kaplička Panny Marie v bývalé obci Staré Verneřice, více o tom si můžete přečíst ZDE.
Zájemci se mohli po žehnání opět vrátit na faru ke kávě a dezertům a k neformálnímu posezení s panem biskupem. FOTO: Člověk a Víra
BOHU DÍKY.

moravska-pout2020


moravska-pout2020


moravska-pout2020


moravska-pout2020


moravska-pout2020


moravska-pout2020


moravska-pout2020


moravska-pout2020


moravska-pout2020


moravska-pout2020


Více foto zde

Další foto zde

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 18. 10. 2020 | 615 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.