Jeníkovské Marianky

Misijní týden soluňáků v Jeníkově

2017 Od 25. do 30. července 2017 proběhl na faře misijní týden soluňáků. Během něj měla na faře program i místní děvčata - budoucí marianky.Děvčata se sešla v úterý večer na faře. A týden již tímto večerem začal v plném proudu. Dvě děti při úvodní mši svaté byly pokřtěné. Jessica Kateřina Kristýna a Josef Julius. Po mši svaté následovala večeře, stanovili jsme si pravidla, která budeme dodržovat a po vyprávění o. Marka jsme se vydaly ke spánku.

Další den nás čekala dopoledne šipkovaná přes lom do Lahoště, kde na děvčata čekaly úkoly. Odpoledne pomáhaly na faře a chystaly kapličku sv. Anny na odpolední poutní mši svatou. Večer se odehrál tradiční fotbal.

Ve čtvrtek holky dopoledne chystaly kostel v Zabrušanech na zítřejší mši svatou a odpoledne vyráběly. Na 17. hodinu vyrazily na mši sv. do Hudcova. Protože letos nebylo příznivé počasí, mše sv. se odehrála ve dvoře jednoho hudcovského domu. Po mši sv. jsme jako každý rok byli pozváni na limonádu, po které jsme vyrazili zpět na faru.

V pátek byli soluňáci na výletě, a tak jsme se pustili do úklidu fary - farní šatník i okna a také jedna skupinka začala připravovat kostel na nedělní slavnost.
Před 17. hodinou jsme dojeli do Zabrušan, kde začala mše svatá, po které vyšel průvod Božího Těla ke hřbitovu.

V sobotu jsme se opět rozdělily na skupinky. jedna jela do Štěrbiny připravovat kapli a zvát místní obyvatele na odpolední mši svatou, další pokračovala v práci v kostele a třetí připravovala pro ostatní oběd - vařili venku guláš v kotlíku. Po výborném, vlastnoručně udělaném obědě už nezbývalo tolik času do křtu malého Dominika Lukáše Tomáše, při kterém jsme zpívaly. A to už se blížil čas odjezdu na mši sv. do Štěrbiny ke sv. Janu Nepomuckému.

Nedělní den byl významný pro 4 děti. Tři děvčata poprvé přijala Pána Ježíše ve sv. Přijímání a jedno bylo pokřtěné. Po krásné slavnostní mši svaté následoval slavnostní oběd. A to už nastal čas, aby všichni vyrazili směrem ke svým domovům.

Pán Bůh zaplať za společně prožitý čas a prosíme o modlitbu za děti. Pán Bůh vám to srdečně odplať!


2017


2017


2017


2017


2017


2017


2017


2017


2017


2017


2017


2017


2017


2017


Sdílet

| Autor: Irena Ihmová | Vydáno dne 10. 10. 2017 | 1555 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.