Bude a zveme

KPJ - KLUB PŘÁTEL JENÍKOVA

Již devatenáct let se FATYM Vranov nad Dyjí věnuje adoptivní farnosti Jeníkov v severních Čechách, z litoměřické diecéze. Právě tato diecéze patří co do počtu věřících k nejslabším a přitom má skvělou křesťanskou minulost, na kterou je možno navázat. Mnohé církevní stavby jsou zde zchátralé - podobně jako lidské chrámy Ducha Svatého a je jen velice málo těch, které se o ně starají.

Proto je krásné, že čím dál více lidí poznává, jak je potřebné pomoci právě zde na severu Čech v naší adoptované farnosti Jeníkov, ale i jinde. Touto cestou bychom chtěli oslovit všechny, kteří již Jeníkovské farnosti jakkoli pomohli, pomáhají nebo by zde rádi vypomohli. Chtěli bychom založit "Klub přátel Jeníkova, který by všechny dobrodince Jeníkova duchovně spojoval.


Podmínky pro vstup do KPJ jsou dvě:

1. Denně se pomodlit modlitbu k Panně Marii jeníkovské - Matce Důvěry.
2. Alespoň jedenkrát za rok něco ve prospěch Jeníkova vykonat
- např. přijet do Jeníkova a něco tam vykonat, pomoci ve prospěch jeníkovských např. při táboře na Moravě, dát dar na pomoc Jeníkovské farnosti, někoho dalšího nadchnout pro Jeníkov - zkrátka nést záležitost Jeníkova ve svém srdci a mít to za své.

A proč nějaký takovýto klub?
- Je dobře, aby zde byli lidé, kteří se veřejně hlásí k tomu, že jim na Jeníkově a tím na misii v Litoměřické diecézi záleží.
- Ti , kdo patří do KPJ se již mohou cítit těmi, kteří mohou vyvinout ve prospěch Jeníkova svou vlastní aktivitu (samozřejmě koordinovanou s vedením farnosti a družby s Jeníkovem) a tím se nemusí jen čekat na to, co vymyslí a zorganizuje vedení FATYMu.
- To, že se členové KPJ denodenně pomodlí za Jeníkov může přinést i překvapivé plody.
- Členství v JKP může být inspirující pro další, kteří by se mohli potenciálně stát dobrodinci litoměřické diecéze.
- Těch, co mají k Jeníkovu vztah je už povíc a je dobře, aby o sobě věděli a na této platformě KPJ mohli i spolupracovat.
První členové do KPJ - vstoupili během loňské moravské automobilové pouti. Po roce se tato možnost otevírá i dalším případným zájemcům. A kdo může do KPJ vstoupit?

- Ten, kdo členství v KPJ nehodlá vzít jen jako formalitu, ale vážně mu o Jeníkovskou farnost jde.
- Členy KPJ se mohou stát jak jeníkovští farníci a lidé z okolí Jeníkova, tak například i moraváci nebo lidé z kteréhokoli místa na celé zeměkouli.
Zájemci o vstup do KPJ se prosím přihlaste se u s.k. Táni Dohnalové MarieAntonina@seznam.cz, 731 40 27 48


Členství v JKP je bezplatné a zaniká až smrtí (pokud by nebyl někdo již dříve vyřazen pro vážné porušení jedné ze dvou podmínek členství - viz výše).

Jednou za rok - zpravidla při Moravské pouti - bude sloužena mše svatá za členy KPJ.
A pozor - to, že někdo není členem KPJ vůbec neznamená, že by se nemohl jakkoliv ohledně Jeníkova angažovat - přesto si myslíme, že někteří možnost vstoupit do KPJ uvítají.Rozdávání MS! Hrob 2016Sdílet

| Autor: P. Marek Dunda | Vydáno dne 20. 09. 2019 | 1420 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.