Zajímavosti

Jistota, že Bůh je i s Tebou ve Tvých těžkostech

45 Na světě je tolik lidí. Jak mohu vědět, že Bohu na mě záleží? Že o mě ví. Zrovna na mě úplně zapomněl. To jsou myšlenky, které v těžkých chvílích napadnou nejednoho z nás. Díky rozjímání nad křížovou cestou - utrpením našeho Pána Ježíše Krista, jsem přišla na to, že tu jistotu máme.

Když Pán Ježíš procházel s křížem svou křížovou cestou, dovolil, aby třikrát pod křížem padl, stejně tak dovolil, aby měl na své křížové cestě i útěchy. Útěchu v Panně Marii, které ho posílilo, útěchu v Šimonovi, který mu pomohl nést kříž, útěchu ve Veronice, která mu projevila skutek milosrdenství, možná i drobnou útěchu v plačících ženách. Pokud si Pán Ježíš dovolil mít na své křížové cestě "nějaké" útěchy, tím spíše je dovolí i nám. Protože On přestože je to Boží Syn, si jako člověk nedovolil víc, než by nám sám nedopřál.
Je to tedy pro nás takové ujištění, že když na své životní cestě procházíme těžkostmi, utrpením, protivenstvími, máme jistotu, že i my potkáme útěchy, jako Pán Ježíš. Protože jako člověk si Pán Ježíš nechtěl dopřávat nic navíc, ale ve všem být podobný člověku.

45
Amálka 2016

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 31. 03. 2021 | 871 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.