Bylo

Jak probíhala tříkrálová sbírka v jeníkovské farnosti

V úterý 3. ledna začala tříkrálová sbírka v jeníkovské farnosti. První den vyrazili dvě tříkrálové skupinky do Oldřichova. A s Boží pomocí celý Oldřichov zvládly za jeden den. Otec Nik,těm, kteří měli zájem požehnal dům.

Ve středu navštívili tři králové Mateřskou školu v Jeníkově, kde si s dětmi zazpívali a něco málo o sobě povyprávěli. Po té děti i s paními učitelkami štědře přispěli do tříkrálové kasičky. Odpoledne vyrazili do nejvzdálenější obce jeníkovské farnosti Hudcova. Museli zápasit s velkým větrem, sněžením, ale i přes nepříznivé počasí mimo štědrých příspěvků do tříkrálové kasičky, vykoledovali i řadu dobrot např. cukroví, oplatky...Doprovázeli je tři děti, které navzdory nevlídného počasí, byly velmi statečné.
Čtvrteční tříkráloví den odstartovala návštěva v Mateřské škole Lahošť, kde se děti připravili na tři krále, tím, že si vyrobily krásné tříkrálové koruny, i zde jim tři králové něco málo o sobě řekli. Stejně jako v Jeníkově, přispěli děti s paními učitelkami do kasičky. Mudrci z Východu pak navštívili obecní úřady v Lahošti a v Jeníkově, kde všem popřáli do nového roku a o. Nik požehnal místa požehnal. Odpoledne se tři králové vydali do Lahoště, krásně jim křoupal sníh pod nohama a červenaly se tváře od mrazu. Lidé s třemi králi často projevili soucit a někteří jim nabídli i něco na zahřátí.
Páteční den prožívali tři králové slavnostně, vždyť bylo 6. 1. a to mají tři králové svátek. Hned zrána se mohli účastnit bohoslužby slova, kde jáhen otec František připomněl, že jsme se na tuto slavnost mohli připravovat celou tříkrálovou sbírku. Tři králové se klaněli Ježíšku v Betlémě a my se můžeme, jako tři králové klanět Ježíši ve Svatostánku. Odpoledne navštívili tři králové domácnosti v Jeníkově a navečer dochodili obec Lahošť. Večer si slavnostně připili, že šťastně doputovali do cíle. Pánu Bohu Díky!

Děkujeme všem, kteří se aktivně zapojili do tříkrálové sbírky! Všem, kteří tři krále vlídně přijali, přispěli, pohostili nebo se modlili! Díky!Betlém před farou
Rozesmátý tříkrálový o. Nik
Ve školce v Jeníkově


V Hudcově - nejvzdálenější obec farnosti Jeníkov.
Statečný koledník Josef spolu s koledníkem Alešem jeden den chodili kolem 7 hodin, samozřejmě s přestávkou


Ve školce v Lahošti

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 06. 01. 2017 | 1964 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.