Jeníkovské Marianky

Duchovní cvičení pro marianky v Prosiměřicích

červen 2017 Dvě děvčata z jeníkovských budoucích marianek Kačka a Kristy se zúčastnila duchovních cvičení v Prosiměřicích na Moravě, jak tyto duchovní dny prožily, o tom se dočtete v následujícím článku.







Ve čtvrtek jsme velkolepě přijely na faru do Prosiměřic, kde na nás čekala úžasná večeře. Po večeři jsme se ubytovaly a šly jsme se pomodlit do kaple. První přednáška otce Marka byla o myšlenkách. Otec Marek nám řekl, ať si v hlavě uděláme pěknou zahrádku a nevpouštíme tam žádný plevel ani brouky v podobě špatných myšlenek. A když mámě hezké záhonky s kytičkami, tak to je výtvor těch dobrých myšlenek. Pak jsme si šly udělat hygienu a šly jsme spát. Druhý den jsme se šli modlit a měli jsme mši svatou. Dopoledne jsme hrály hry a po nich byla další přenáška o pomstě. Byla o tom, aby každý spíš lidem dopřával štěstí, zvláště, když, má sklony na někoho žárlit, pak ho to tolik ani nežere. Odpoledne jsme si vyráběli kytičkové sponečky do vlasů. Každý večer byly dotazy na otce Marka, který nám dával duchovní cvičení tzv. DDT – dotazy duchovního typu. V sobotu jsme opět měli mši svatou, po ní jsme byly na procházce a hrály jsme hry. Po procházce byla další přednáška o Džudyně. V sobotu jsme také mohli chodit ke svaté zpovědi nebo se otce Marka na něco zeptat. Po večeři jsme šli na společnou křížovou cestu. Ze soboty na neděli byla noční adorace od 21. 00 – 07.00 hod., během ní jsme se různě střídaly, každý si mohl vybrat čas, kdy se šel modlit před Pána Ježíše. V neděli jsme byly na mši svaté v kostele a po snídali jsme si zazpívali a vzájemně sdíleli. Každý jsme se podepsali do kroniky, šli jsme se zabalit, obědvat a odjeli jsme.
jeníkovské budky Kačka a Kristy

koncert Šlapanice 2017


koncert Šlapanice 2017


koncert Šlapanice 2017

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 01. 03. 2018 | 1549 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.