Bylo

Chaloupka pro holky ve Štítarech (+ video!)

V srpnu probíhala na Moravě historicky druhá chaloupka pro starší holky od 13 let. Jak tato chaloupka probíhala, se dozvíte v následujícím článku.V srpnu se ve Štítarech (nedaleko Vranova nad Dyjí) uskutečnila chaloupka pro holky od 13 do 17 let. Chaloupky se zúčastnilo 5 děvčat v tomto věku a některého programu se účastnily i dlouholetá tábornice Olinka a budoucí tábornice Valentýnka. Hned po příjezdu jsme se mohli vykoupat ve Vranovské přehradě, kde jsme se ještě vrátili poslední den chaloupky. Holky nejvíce bavila jízda na tobogánu. Každý den chaloupky si na nás udělal chvíli otec Marek, který trpělivě zodpovídal naše předem připravené dotazy. Také jsme se téměř každý den účastnili mše svaté, z nichž některé doprovázela Eliška na kytaru. Holky zpívaly velice pěkně romské písně jako Baro amaro del, Ježiš tu sal o drom a Služinaha džide Devleske. Hudbě samotné byl věnovaný celý jeden den, kdy si mohly vyzkoušet hru na nástroje, zpívat a skládat písně. Nejoblíbenějším nástrojem se stalo ukulele, Monika na něj vydržela hrát takřka celý zbytek pobytu na chaloupce. Kromě hudebního programu bylo pro holky nachystané také vyrábění, kdy si mohly zkusit vyrobit květiny z organzy, nebo ušít čelenku na šicím stroji. Nebyl by to holčičí pobyt, kdybychom s holkami nezkoušeli vařit. Pekli jsme s nimi valašský frgál, na který nám místní lidé přispěli surovinami. Těm kteří nám přispěli jsme na druhý den donesli kousek frgálu na ochutnání. Jeden den měli děvčata v režii oběd a za pomoci Simony se jim povedlo uvařit velmi dobré zapečené brambory. Nebyli jsme jen na faře a podnikali jsme i výlety do okolí. Podívali jsme se na rozhlednu Rumburak u Bítova a nedalekou zahradu zvířat. Druhý výlet byl do Vranova nad Dyjí. Ve Vranově jsme navštívili akvária a zrcadlové bludiště, projeli jsme se na raftech po Dyji a promítli si film Most v letním kině. Posledním výletem by se dal nazvat noční pochod, kdy se holky spolu s vedoucími vydali v pátek večer na Vranovskou přehradu a odvážné se mohli i vykoupat.

Díky Bohu a díky všem vedoucím a těm kteří jakkoliv pomohli k uskutečnění této chaloupky.

Na následujících odkazech najdete "reklamy" na různé produkty, které byly natočeny pro zábavu v průběhu chaloupky.

Reklama na nahrávací studio

Reklama na betonovou pomazánku

¨

Sdílet

| Autor: Ludmila Rozsypalová | Vydáno dne 22. 09. 2019 | 920 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.