Jednou z hlavních aktivit při misijním týdnu soluňáků jsou pravidelné pobožnosti a mše svaté na různých místech našich adoptovaných farností Jeníkov a Zabrušany. Je to proto, aby byla dána, šance co největšímu počtu lidí přijít na bohoslužbu a také je to jedna z forem, jak se s lidmi setkat a zároveň posvětit mši svatou dané místo. Jak to tedy probíhá?
Ve středu kolem svátku sv. Anny bývá pravidelná poutní mše svatá v kapli sv. Anny v Jeníkově, ve čtvrtek v Hudcově na místě, kde stával kostel sv. Antonína a nyní je poblíž postaven kříž, který na jednom svém misijním pobytu v Jeníkově postavili Soluňáci, když prší bývá mše svatá v nějakém průjezdu u místních obyvatel – tak tomu bylo letos, v pátek se slaví slavnost Božího Těla v Zabrušanech, v sobotu je mše svatá v zaniklé obci Staré Verneřice, kde je sloužena za bývalé a žijící potomky této obce. Je zvláštní, že po zhruba 80 vesnicích zbyla jediná kaplička. A v neděli prožíváme v Jeníkově velkou slavnost - nedělní mši svatou, při které jsou pravidelně udělovány svátosti, ale o tom v příštím díle. Mimo těchto bohoslužeb byly v mimulém roce obnoveny i pobožnosti v pozapomenutých malých kapličkách, které spadají hlavně do farnosti Zabrušany.
Letos na těchto místech byly mimořádné mše svaté v kapli sv. Jana Nepomuckého ve Štěrbině a to zhruba po 30 letech. Ve čtvrtek v kapli v Želénkách. Tyto pobožnosti a mimořádné mše svaté mají na starost děvčata. Kapličky uklidí, zajistí květiny, zazpívají zpěvy, napečou perníčky a nabízejí místním obyvatelům. Mše svaté jsou poutní k patronovi, kterému je kaplička zasvěcena.
Nyní opět několik fotografií, ilustrujících atmosféru, kterou díky soluňákům můžeme v tomto týdnu prožívat.