Jeníkovské Marianky

Marianky v Prosiměřicích

Poslední víkend v únoru jsme se vydali na duchovní obnovu pro větší Marianky. Dvě odvážné slečny se rozhodly jet na Moravu, znovu promyslet svůj život, vztah s Bohem a poznat nové kamarádky.Jeli jsem z Benešáku z Teplic autobusem do Prahy a z Prahy do Znojma a ze Znojma do Prosiměřic. Bylo nás tam okolo 32, ale z Jeníkovské farnosti jsme byli jen dvě a Liduška. Hned jsme se ubytovali na faře, byli jsme mezi prvními, takže jsme si mohly vybrat pokoj. Na pokoji nás bylo 6 děvčat, byli hodné a přátelské, já už je osobně znám dlouho. Drželi jsme silentium, což jsme museli být ticho, abychom slyšeli Boží slovo, co nám chce Bůh říct. Otec Marek nám vyprávěl různé příběhy a situace, o kterých jsme se měli rozmýšlet a rozjímat. Měli jsme pestrý program, který byl plných nových zkušeností. Přednášky otce Marka mě velice zaujali a vzala sem si z toho příklad a ponaučení. Díky tomuto setkání Marianek jsem si uvědomila mnoho věcí a vyčistila hlavu.

Monča Gaborová

Takže Marianky byli moc hezké. Otec Marek měl super přednášky, mělo nás to inspirovat k tomu, abychom nebyli např. křesťanští chameleoni. Což znamená, že bychom neměli před věřícími dělat, že jsme věřící a před nevěřícími dělat, že jsme pohané. Naše kuchařky: teta Simča a teta Péťa vařili fakt lahodně. Nejvíc byli prostě ty koláče od Simči, dali jsme jim jméno „babi“ buchty. Moc bychom chtěli poděkovat za naše spolubydlící, které byli moc hodné a krásné a taky jsem potkala boxerku.

Kristina Bernášková
Sdílet

| Autor: Ludmila Rozsypalová | Vydáno dne 30. 03. 2020 | 858 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.