Jeníkovské Marianky

Setkání Marianek v Jeníkově

Na začátku listopadu proběhlo na jeníkovské faře setkání děvčat, která se snaží žít po vzoru Panny Marie - Marianek. Sjelo se jich celkem 10 a víkend si opravdu užily, naplnily ho hrami, vyráběním, zábavou, ale také pomocí v kuchyni a modlitbou (spolu s dalšími návštěvníky).

,,Mariánky začaly tím, že přijela naše vedoucí Kája, která to všechno organizovala. Přijela v pátek večer.
Druhý den (v sobotu) jsme přišli na faru a hráli jsme hru Elektřina (až na mě – já jsem pomáhala v kuchyni s bramborami). Po chvilce pálení očí z cibule jsme všechno konečně daly do trouby a koukaly jsme, jak se to krásně peče a hnědne to. A Eliška s Aničkou (bff) si zpívaly svoji oblíbenou pracovní písničku, kterou vymyslely. Obědvali jsme, pak jsme hráli stolní fotbálek a šli na procházku kolem Oldřichova a hráli jsme hru. Potom, co jsme to dodělali, jsme začali smažit palačinky. Já s Danielkou jsme je smažily a mezitím Vašek (Jéčkův brácha) natíral palačinky velmi výbornou nutelou. Po chvilce střídání s Julinkou a Olinkou jsme se my dvě holky přesunuly na mazání palačinek s Vaškem. Vašek se nám představil jako Rafael. A já jsem se mu představila jako Julie. Dělaly jsme si srandu z Vaška, který se tomu smál. Pak byla večeře a jako překvapení jsme dostali šlehačku. Po večeři jsme to všechno sklidili a šli hrát hru s čokoládou. Potom jsme dělali módní přehlídku sekáčového oblečení. Já jsem hrála paní Salačovou, velmi hodnou dámu. Připravili jsme si postele a šli spát.
Ráno jsme jeli na mši do Červeného kostela na mši, šli jsme na oběd a pak skončily naše oblíbené Marianky."
Koo :)


Sdílet

| Autor: Eliška Blažková | Vydáno dne 20. 11. 2019 | 1309 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.