Jeníkovské Marianky

Podzimní víkend Marianek v Jeníkově

O víkendu 12. až 14. října se na Jeníkovské faře sešla místní skupina Marianek. O tom jak celý víkend probíhal se rozepisuje jejich vedoucí Karolína Neumannová.Jeníkov je místo, kde jsem byla zatím jen dvakrát, ale už za tyto dva víkendy mám sesbíráno mnoho zkušeností a veselých zážitků. Tamní děti a děti z okolí dokážou člověka naučit spoustu věcí o sobě samotném.

Můj druhý víkend v Jeníkově proběhl letos v říjnu. Potěšil mě zájem holek o setkání. Sešli jsme se v sobotu dopoledne. Společně jsme si upekli bublaninu a pomohli jsme zpracovat dýni na kompot. Liduška se celý víkend moc hezky starala, abychom netrpěli hlady a žádným dalším nedostatkem.

Veku jsme si zahráli hodně různých zábavných her. Marianky byly nápadité a myslím, že každá navrhla alespoň jednu hru, kterou jsme hrály. Největší úspěch měly hry:„Cukr, káva, limonáda“ a „Země je láva!“ Na památku našeho druhého setkání jsme se vyfotili. Šli jsme na návštěvu místního hřbitova, abychom si připomněli, že v listopadu jsou svátky Všech svatých a Dušičky. Holky snad zjistily, že odpolední návštěva hřbitova nepřináší smůlu. Zvláště, když si po vyrábění si každá odnášela, podle mě, s nadšením moc hezký výtvor. Večer byl klidnější s večerní modlitbou a písničkami v kostele. Zahráli jsme si chytré pexeso s postavami ze Starého zákona. Příběh o Mojžíšovi nás pak provázel až do říše snů promítaný na stěnu pokoje.

V neděli se všichni vysvátkovaní vydali doprovázeni neustálým klapáním kolíčků při kolíčkované na mši svatou do Teplic. V Teplicích hrála skvělá schola a pak nás za kostelem nečekaně pohostili místní. To jak nám moc chutnalo po mši na svačinu, jsme si nejlépe uvědomili, když nikdo neměl hlad na výborný nedělní oběd, který Liduška připravila.

Celé setkání se mi líbilo. Doufám, že holkám a malému Románkovi, kterého jsme zahrnuli pro tentokrát mezi Marianky také.

S přáním hojnosti Božího požehnání.

Karolína Neumannová


Sdílet

| Autor: Ludmila Rozsypalová | Vydáno dne 06. 11. 2018 | 1769 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.