Bylo

My tři králové jdeme k Vám, štěstí zdraví...
ohlédnutí za tříkrálovou sbírkou ve farnosti Jeníkov

Od 2. do 7. ledna proběhla ve farnosti Jeníkov tříkrálová sbírka. Navštívili jsme obce, které do jeníkovské farnosti patří Lahošť, Oldřichov, Hudcov a Jeníkov a všude jsme nabídli možnost udělat dobrý skutek - finančně přispět do tříkrálové pokladničky. Zvu Vás k malému ohlédnutí za letošní tříkrálovou sbírkou.

Letošní tříkrálovou posádku tvořilo 7 dětí a většinou dva dospělí, díky tomu jsme se mohli rozdělit na dvě skupinky. Brzy odpoledne jsme se sešli na faře oblékli se a vyrazili do ulic. Setkání s Vámi bylo velmi pěkné. Mile mě například překvapila paní Bláža z Teplic, která nám při tříkrálové sbírce jeden den vypomohla, ve všech domácnostech přála Boží požehnání. Natolik se mi to líbilo, že jsem se rozhodla přát Boží požehnání také. Nebyl nikdo, kdo by reagoval negativně. Lidé nás vnímali nejen jako koledníky, kteří vybírají na charitu, ale také jako ty, kterým je možno říci o svých těžkostech. V jedné domácnosti na přání Božího požehnání reagovala mladá maminka: "To bychom potřebovali..." a už se započal rozhovor.
Jinde byla paní mile překvapena z toho, že i když nemůže přispět do kasičky přesto může být obdarovaná. Také jsme se setkávali s tím, že na nás lidé čekali a říkali si, že dnes určitě příjdeme. V jedné obci, která přímo nepatří do farnosti Jeníkov a vybírali jsme zde poslední den tříkrálové sbírky, mě potěšila paní, která si ráda vzala tříkrálovou vodu třebaže byla ateistka.

Po tříkrálovém koledování jsme se sešli na faře snědli něco dobrého a zahráli s dětmi pár her.

Chceme pěkně poděkovat za dar Váší štědrostí,
ať se pokoj u Vás doma pro tento rok rozhostí.

Sdílet

| Autor: Táňa Dohnalová | Vydáno dne 22. 01. 2015 | 2446 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.