Liturgický rok

Slavnost svatého Václava

Svatý Václav Také v naší malé pohraniční vesnici jsme oslavili svatého Václava, mučedníka, hlavního patrona českého národa.

Jak jinak než slavnostní mší svatou.


sv.Václava Jazovice

Jako dobří správcové rozmanité Boží milosti Buďte všichni jednomyslní, plni zájmu o druhého, plni bratrské lásky, milosrdní a pokorní. Neodplácejte zlo zlem, nadávku nadávkou, ale spíše naopak: přejte dobré. Vždyť k tomu jste byli povoláni, aby se vám dostalo údělem požehnání.


SVatý Václav

Bůh si vyhledal muže podle svého srdce * a ustanovil ho panovníkem svého lidu. Doufal v Boha a držel se jeho cesty. Bůh mu dal zemi za dědictví * a ustanovil ho panovníkem svého lidu.


SVatý Václav

Všemohoucí, věčný Bože, dej, ať po vzoru svatého mučedníka Václava žijeme moudře a spravedlivě, ať statečně usilujeme o to, co slouží k nastolení tvého pokoje, a přemáháme zlo dobrem. Amen.

( Z liturgických textů.)Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 28. 09. 2016 | 1079 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.