Archiv starších čísel

Jan Pavel II.

Jan Pavel ll. Malá vzpomínka na nezapomenutelného papeže.

V předvečer 16.října 1978 poprvé vstupuje nový papež do lodžie chrámu svatého Petra, aby udělil první požehnání "Urbi et Orbi".
Avšak nejdříve mluví, zcela proti tradici, k milým bratřím a sestrám o své volbě. Velební páni kardinálové tedy povolali nového biskupa Říma.
"Povolali ho z daleké země, daleké, ale vždy blízké ve víře a křesťanské tradici. Nevím, zda se mi podaří ve vaší," zde se opravil, "v naší italské řeči vyjádřit tak, abyste mi rozuměli. Když udělám chybu, opravíte mě."
Dav jásá. Podařilo se překlenout most mezi polským papežem a italským lidem.


Jan Pavel ll.


"Doba mládí je krásná, protože má perspektivu. Existuje ještě perspektiva, když se blíží osmdesátka? Ano, život věčný."
1998

Malý rozdíl
Začátkem devadesátých let, kdy lidé získali dojem, že Svatý otec nevynechává při svých cestách žádný kout země, koloval po Itálii následující vtip: "Jaký je rozdíl mezi Bohem a papežem?"
"Bůh je všude - papež již všude byl."

( Z knihy Síla i šarm )

Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 16. 10. 2013 | 2751 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.