Zajímavé

Nezmeškejte požehnání

adv 2015 Začal advent. Doba smíření i radostného očekávání. Nezapomínejme prosit i děkovat.
Nabízím krátký příběh k zamyšlení.

Mladý muž se připravoval ke státnicím na universitě. Mnoho měsíců obdivoval nádherné sportovní auto v prodejním auto salonu a věděl, že jeho otec by si ho mohl v pohodě dovolit. Řekl tedy otci, že to auto je všechno, co by od něj chtěl.

Když nadešel den promoce, mladý muž očekával náznaky toho, že jeho otec mu auto koupil. Nakonec ráno před jeho promocí si ho jeho otec zavolal a řekl mu, jak je pyšný, že má takového skvělého syna a jak moc ho miluje a předal mu nádherně zabalenou dárkovou krabici.
Zvědavý, ale trošku zklamaný mladý muž otevřel krabici a našel nádhernou, v kůži vázanou Bibli, na které bylo zlatě vyryto jeho jméno.
"Se všemi těmi penězi, které máš, jsi mi dal Bibli?" Rozzlobeně zvýšil mladý muž hlas na svého otce. Vyřítil se z domu a nechal Bibli za sebou.

Mnoho let uplynulo a z mladého muže se stal úspěšný obchodník. Měl nádherný dům a skvělou rodinu, ale uvědomil si, že jeho otec už je velmi starý. Napadlo ho, že by za ním možná mohl zajít, protože ho neviděl ode dne své promoce.
Ale před tím, než mohl udělat jakékoliv přípravy obdržel telegram, že jeho otec už bohužel zesnul a odkázal mu všechen svůj majetek. Musí se tedy vrátit domů, aby se postaral o všechny nezbytné věci. Když přijel k otcovu domu, zármutek a lítost zachvátil jeho srdce.

Když začal procházet všechny otcovy důležité dokumenty, náhle uviděl Bibli, která vypadala úplně stejně, tak jak ji před léty zanechal.
Se slzami v očích ji otevřel a začal otáčet stránku za stránkou. Jeho otec pečlivě podtrhl v Matoušově evangeliu kapitolu 7 verš 11:
„Jestliže tedy vy, ač jste zlí, umíte svým dětem dávat dobré dary, čím spíše váš Otec v nebesích dá dobré těm, kdo ho prosí!“
Jakmile přečetl tato slova, ze zadní strany Bible vypadly klíče od auta. Měly na sobě visačku se jménem prodejce, toho samého prodejce, který před lety prodával jeho vysněné auto. Na cedulce bylo datum jeho promoce se slovy „plně uhrazeno“.


Kolikrát zmeškáme Boží požehnání jen proto, že není zabaleno tak, jak bychom si přáli.Mé jméno je Bůh. Stěží si na mne najdete trochu času. Miluji Vás a vždy Vám žehnám.

Jsem stále s Vámi.

Rád bych, abyste strávili 30 minut svého času dnes se Mnou.
Nemodlete se, jen mne velebte.

Požehnání přichází - Boží milosrdenství trvá na věky.Sdílet

| Autor: Jana Jičínská | Vydáno dne 28. 11. 2016 | 1292 přečtení | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.