Bylo

Jarní prázdniny pro starší děti na Moravě (+ video!)

Starší děti z Jeníkova a okolí vyrazily ve středu 27. 2. do Štítar, kde prožily jarní prázdniny. Součástí pobytu byl i masopustní průvod, který se odehrál v neděli, takže v pondělí odpadlo vyučování, protože jsme se vraceli domů.


Na Moravu (faru ve Štítarech) jsme dojeli ve středu večer kolem osmé hodiny. Táňa nám uvařila skvělou večeři a to špagety. Po špagetách jsme si šli společně nahoru napsat pravidla a začali jsme hrát hru Anděl strážný, která trvala až do neděle. Poté jsme šli spát.
Ve čtvrtek ráno se mi samozřejmě nechtělo vstávat (v 8:30 hod), ale co jsem mohla dělat. Po snídani jsme si šli domlouvat a chystat kostýmy na masopustní průvod. Já jsem šla za černou vdovu. Nedokážu říct, jaký kostým byl nejlepší, líbily se mi totiž všechny. K obědu jsme měli karbanátky a brambory. Po obědě jsme si vyšli na výlet do Vranova nad Dyjí a byli jsme tam na mši svaté. Pak jsme si vyšli společně z ostatními na „dobrůtku“ a dostali jsme i buchty od maminky otce Marka paní Dundové. Otec Marek nás pak odvezl skoro až na faru, takže jsme nemuseli šlapat zase zpátky. Na faře nám otec Marek vyprávěl příběh o 12 apoštolech. Potom následovala večeře a po ní jsme se šli dívat na film a já jsem usnula hned po Natálce.
Na druhý den Eliška a ostatní dospělí pro nás připravili Olympiádu o 7 disciplínách. Mně se osobně líbila nejvíce disciplína „apoštolové“, spočívala v tom, že jsem měla vybrat jména 12 apoštolů z kartiček s různými jmény. Olympiádu vyhrála Karča. Po obědě jsme si mohli vyrobit ze samotvrdnoucí hmoty magnetky. Potom jsme šli s katechetkami roznášet postní almužny aneb pokladničky. Potom byla na Šumné mše svatá, kde jsem poznala nové vedoucí Laděnku a Honzu. Na mši jsem vstoupila do katechumenátu společně s Karčou a mojí mladší sestrou Natálkou a popravdě jsem se dost styděla. Moje ručitelka byla Zdenička, která s námi byla od čtvrtka. Po příjezdu na faru jsme měli večeři a pak jsme šli hrát hru Riskuj! Ale já jsem byla dost unavená, tak jsem pak šla spát.
Další den po mém těžkém vstávaní :D jsme šli na snídani a po ní jsme hráli hru ,,Přines něco". Hra spočívala v tom, že jsme měli zadané potraviny a předměty, které jsme museli shánět od obyvatel Štítar, nebo najít venku. Můj tým vyhrál a z věcí, které jsme získali, jsme nakonec upekly skvělou buchtu. Po obědě jsme ve dvojicích točili reklamu na výrobek, který jsme si vybrali. Potom jsme šli s dětmi hrát hru „Kradení věcí“. Perla k večeři navrhla palačinky a bylo jasné, že všichni souhlasili. Mně to pak spíše přišlo jako palačinková bitva, protože Jára s Karčou a ještě z dvěma holkama byli celí pomazaní nutelou. Byla to sranda. Po palačinkách jsme si nahoře promítali naše reklamy, které byly opravdu legrační (NĚKTERÁ VIDEA JSOU POD ČLÁNKEM).
V neděli ráno jsme šli na mši svatou v 7:30 a po příchodu ze mše jsme se šli chystat na masopust. Začal strašný frmol. Ale všechno se naštěstí stihlo tak jak mělo! Masopust byl sice strašně dlouhý, chodili jsme asi pět hodin, ale bylo to fajn a byla sranda a to je hlavní, no ne? Po zpožděném obědě jsme hlavně odpočívali a pak se začali balit. Taky se na nás přijel podívat otec Marek a otec Nik. Bylo to fajn. Otec Marek vyprávěl o postní době. Pak jsme si nabarvili naše výrobky ze samotvrdnoucí hmoty a přilepili k nim magnetky. Po večeři nás čekalo vyhodnocení soutěží. Podle toho, jak jsme se kdo umístili, jsme si chodili do Kouzelného pokoje, kde bylo spoustu různých věcí, a my jsme si mohli dvě z nich vybrat. Pak byla naše poslední společná modlitba v kostele. Pak jsme šli na hřbitov, kde se odehrála noční hra. Každý sám jsme museli dojít na druhý konec hřbitova a přinést sklenici s hořící svíčkou. Po návratu na faru jsme všichni zalehli, protože ráno jsme brzy vstávali a jeli domů.
Luci

VIDEO
Reklama na šampon proti vším

Reklama na nehty


Sdílet

| Autor: Eliška Blažková | Vydáno dne 05. 03. 2019 | 715 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Externí odkazy na nová on-line videa a audia (mp3):

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Hosting zajištuje apoštolát A.M.I.M.S., na jehož činnosti se podílí FATYM a Misionáři obláti P. Marie Neposkvrněné (OMI). Provozuje též TV-MIS.cz (on-line křesťanská internetová televize s programem na vyžádání - on-demand - zdarma) a připravuje i TV-MIS.com v ukrajinštině, ruštine a běloruštině.

Obsah tohoto webu je volně šiřitelný, není-li někde stanoveno jinak.